Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes megvenni őt? (link)

Érdemes megvenni őt? (link)

Figyelt kérdés

Hobbyra használnám heti négyszeri lovaglással (2 terep;2 osztály). A terep egy órás nem megeröltető de van benne vágta is enyhén felfele. Az osztályban 45 perc (lépés,ügetés,vágta) néha max. 80cm-es akadályok (2-3db). Az a kérdés hogy az angol telivérek megfelelnek-e KELLEMES hobby lovaglásra is vagy nagyon rohanósak? (tudom,egyedfüggő de nagy átlagban ,tapasztalatok)

Persze edző,állatorvos és persze én is megnézném élőben.

Mit gondoltok róla?

Testfelépítése,külseje (lábai)ár/érték arány stb. meg úgy az egész lóról érdemes lenne a fent említett célokra megvenni?

Honann tudom kideríteni hogy pályáról lehozott-e?

Pár kép nem is róla van azoknak mi közúk hozzá?


Eladó 7 éves angol telivér kanca - Lovasok.hu

[link]



2015. ápr. 17. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A kincsem park oldalán a galopp résznél megnézhető, vannak-e eredményei, futott-e a ló az elmúlt 6 év bármelyikén is.

A telivér pedig megtanítható bármire, nekem ügetőm van, lép-üget-vágtázik szépen röviden, lazán és összeszedetten lovas alatt és kocsiban is, pedig pályáról jött. Igaz, ez azért több év munka.


Hogy érdemes-e megvenni, az attól függ, hol tartanád, ha nem legelőn lenne, ahol tud sokat mozogni, akkor a heti 4 nap biztos, hogy kevés.

Mivel alapból tenyészkancaként hirdetik, én úgy tippelném, a többi képen a csikója van, de amúgy ahol ennyi infót sikerül odahányni a lóhoz, az nekem eleve kicsit komolytalan.

2015. ápr. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a ló 2011 májusában 3 évesen futott 1x 1600m-en és a 8. lett. Több versenye nem is volt. Gondolom utána el is adták a galoppról. Szerintem jelenleg tenyészkanca és hobbilóként funkcionál jelenleg. Meg kell nézni és ki kell próbálni. Az ATV jó hobbi lónak, de fontos, hogy jó legelőn legyen. Az hogy rohanós-e vagy sem az akkor derül ki, ha kipróbálod.

Mellesleg 1 óra terep az molyfing az én lovam 1 óra alatt épp hogy bemelegszik nálam a terep legalább 2-3 óra :D Az osztályt is másfél órásra duzzasztom, mire bemelegítsz, meg a végén leléptetsz, alig marad idő érdemi munkára.


Eg ypróbát megér, persze mindenképp vidd magaddal az edzőt, vagy egy lóhoz értő embert, alaposan nézd meg minden porcikáját.

2015. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem néz ki rosszul,legyen aki átlovagolja.Származása tényleg jó,ára is hobbira jó lehet ha átlovagolja egy hozzáértő ember.
2015. ápr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a "tenyészkanca eladó. Hobbi lóként lovagolható." nekem annyira nem szimpatikus. Elképzelhető, hogy sérülés miatt került tenyésztésbe és csak módjával terhelhető (ill. lesérülése várható), mielőtt nagyon nekiállsz nézegetni, ejts meg egy telefont. Küllemre tetszetős, az ára is baráti (180-200-ért gondolom odaadnák).

Hogy milyen a természete, lovagolhatósága, azt csak tippelni lehetne. Egy átlag lovasnak nem okoz problémát egy telivér, de ha már régóta tenyésztésben van, azért lesz mit felfrissíteni.

2015. ápr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!