Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyobb "kötöttség" egy ló,...

Nagyobb "kötöttség" egy ló, mint egy kutya?

Figyelt kérdés

Egy ideje lóvásárláson gondolkodunk, még elméleti szinten.

Bértartásban szeretnénk tartani, lehetőleg valahol az otthonunk környékén (faluban), de eléggé visszatart bennünket, hogy vajon mennyire emészti fel az ember idejét, szabadságát, magánéletét egy ló?

Vannak kutyáim, azokkal is napi szinten kell foglalkozni, ugyanúgy nem lehet miattuk csak úgy elutazni, bár persze egy lovat nem lehet úgy lepasszolni pl. szülőkhöz egy hétvégére.

Mi a véleményetek?


2015. máj. 18. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
ha bertartasban van, akkor szerintem kisebb kotottseg mint a kutya.
2015. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha bértartásban van, akkor nem olyan nagy kötöttség, mint egy kutya.

Ha akár egy napig nem mész, vagy nem vagy otthon hétvgégén, nyaralásidõben, akkor nem kell lepasszolni sehova, az istállóban megetetik, kitakarítják, lemozgatják. Persze mindezt jól meg kell fizetni.


Ha otthon tartanád valóban olyan lenne, hogy nemhogy egy napig nem hiányozhatsz mellõle, de a napi néhány óra törõdés is bõven kevés.

2015. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Bértartásban sokkal kisebb, tulajdonképpen ha havonta egyszer mész ki, vagy kb. soha, de megbeszélitek, hogy a lovat rendesen nézzék át, patát kaparjanak, akkor sem lesz semmi gond (abból, hogy nem vagy ott gyakrabban).


A kutyákat mi mindig visszük magunkkal, de szerencsére kertes házban élünk, kinti-benti kutyák, szóval nem kell azon aggódni, hogy be vannak zárva egész nap a lakásba és még pisilni, kakilni sem tudnak, ha esetleg hosszúra nyúlik a nap.

2015. máj. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyet értek, bértartásban kisebb kötöttség, én simán megyek évente 1x 1 hétre síelni és 7-10 napra nyaralni, ilyenkor a kutyákat "elhelyezni" (valójában ilyenkor egy rokon költözik hozzánk) sokkal nehezebb.

Viszont nem tudom a kutyákra mennyi időd "megy el", azért nekem vannak napok, amikor a lovaglás (és az azt megelőző pucolás, után leszárítás, pata kenegetés, stb.) több idő, mint amit a kutyáimmal konkrétan foglalkozom (tehát a séták + etetés), azért 1 óra lovaglásra bőven számolhatsz 2 órát (előtte-utána fél-fél óra), plusz még az odaút, ha nincs olyan közel, mindez heti 3-4-5x, szóval idő azért kell hozzá.


De tényleg saját lóhoz 2 dolog kell igazán: pénz és idő!

2015. máj. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Az nem igaz, hogy ha nem vagy ott, megetetik, almozzák és lemozgatják. A legtöbb helyen nem mozgatják a lovat, csak ha a gazdája kimegy és megteszi. És ami engem illet, én nem is örülnék, ha bárki a jelenlétem nélkül mozgatná a lovat bárhogyan is.

Az, hogy gond-e ha nem vagy ott, attól függ, hol van a ló, ha legelőn, akkor nincs belőle nagy gond, ha 1-2 napra elmész otthonról, stb. Ha bokszban van, akkor viszont minden nap ki kell hozni így vagy úgy, állásban pedig remélhetőleg egyáltalán nem kellene lennie. A kutyázással össze lehet ezt kötni amúgy, legalábbis a tereplovaglásokat mindenképp, ha mennek melletted, veled a kutyák (feltéve, hogy össze tudod szoktatni őket a lóval).

Arra vigyázni kell, hogy ha hetekig nem vagy ott, akkor viszont sajnos vannak helyek, ahol ezt kihasználják, és befogják a lovad munkára, pl. azon futószáraztatják a kezdőket, stb. Normális helyen ez fel sem merül természetesen, de sajnos tapasztaltam már ilyen visszaéléseket, pedig én csak a hétvégére utaztam haza a szüleimhez - ennek ellenére is úgy hívott a lovász, hogy tudok-e róla, hogy XY 5 órája lovagoltat a lovamon? Nos nem, nem tudtam... És még örülhetek, hogy jóban voltam a lovászokkal.

2015. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Bértartásban abban az esetben nem nagyobb kötöttség mint otthon,ha megbízható igényes a hely,ha nem kell idegeskedned 1 hét múlva visszajössz és tönkretették -e a lovat,mit csináltak vele. Szóval attól függ,ha megbízható a lovarda,van alkalmas ember aki helyettesít pár napig akkor kényelmes a történet.
2015. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem még bértartásban is nagyobb kötöttség, mint egy kutya. Kisebb elutazások ugyan nem problémák, de egy költözés esetleg hosszabb külföldön élés már nem megy olyan könnyen ilyen szempontból.
2015. máj. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A jelenlegi helyünkről, ha minden jól megy, már csak lábbal előre tervezünk kiköltözni. :)

2015. máj. 19. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!