Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék magamhoz szoktat...

Hogyan tudnék magamhoz szoktatni egy kiscsikót?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 hónapos, de közel sem lehet menni hozzá! Pedig ugyanez a kanca előző csikójához bármikor oda lehetett menni és nagyon szelíd volt. Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm.

2015. jún. 6. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy az anyja mennyire védi, illetve,hogy mennyire van kézhez szoktatva. Mi már a 2. naptól kezdve simogatjuk,lábát próbáljuk felvenni, a közelében vagyunk, hogy szokja az embert.
2015. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az első hetekben még nem nagyon engedett a kanca közel, de most már hagyja. Viszont most a csikó megy el mindig, amikor csak a közelébe próbálunk menni...
2015. jún. 6. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Fogod, kiülsz, és megváros míg odamegy. Ez a baj amúgy, hogy mindenki azt hiszi az álattal való foglalkozás 10 perc és kész, pedig rohadtul nem így működik, abba bele kell rakni az időt, főleg ha valaki nem ért a lovakhoz (és ez célzás volt, mert olyan nincs, hogy majd a kanca eldönti mit tehet az ember, ott helyből gondok vannak).
2015. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem mondhatom, hogy nem értek a lovakhoz, de azt se, hogy profi vagyok és azért kérdezek tőletek, hogy minél több lovas véleményét megtudjam és tanuljak belőlük. (Ez a 2. kommentelőmnek szól.) És a egy szóval sem mondtam olyat, hogy a kanca azt csinál amit akar. Azt mondtam, hogy az elején féltette a csikóját.
2015. jún. 7. 16:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért szoktuk már első nap "piszkálni" a csikót, nyiván nem állandó jelleggel. Az első pár nap a bevésődés időszaka, ekkor kéne megszoknia a hangodat, szagodat, ezután nehezebb barátkozni.

Én megpróbálnám azt, hogy csinálnék egy csikóovit a következőképpen: Kell egy 4X4 m-es kiskarám a csikó karámján belülre, pl. villanypásztor szalaggal kerítve. Olyan magasan legyen a szalag, hogy a csikó beférjen alatta, de az anyuka ne. Ha ide teszel neki kaját és beülsz oda egy szendviccsel, előbb utóbb bemegy hozzád. Lehet, hogy nem első nap, de bemegy.(közben persze naponta egyszer tönkreteszi a kiskarámot)

2015. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 3. kommentelőm! Biztos, hogy még ma elkezdem, amit mondtál! Nagyon jó ötlet! :-)
2015. jún. 9. 19:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek; türelem és kitartás kell hozzá.

Előbb-utóbb oda fog menni hozzád, hiszen kiváncsi. Nem szabad "közelmenni", ki kell várni, hogy ő megy. Minél később megy, minél tovább vár, szerintem annál okosabb lesz.

2015. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!