Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Használt már valaki Herbafill...

Használt már valaki Herbafill kantárpárnát?

Figyelt kérdés

Erre gondolok: [link] .

Vélemények róla?

Van nálunk egy ló, nem kehes meg semmi, csak edzés elején mindig köhög. (Több orvos egymástól függetlenül állítja hogy nincs semmilyen betegsége. Szerintem ami istállóban időközben por keletkezik, az rakódik le és azt köhögi fel).


2015. jún. 14. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, és ennek mi a fene köze van a porhoz? Segítek: semmi. Port max porvédő masz szűr ki, az meg nincs lóra, nem mintha sokáig elviselnék, még ember se viseli sokáig, csak ha nanygon nicns más választása, mert baromi kéynelmetlen. Amúgy meg vidd ki legelőre, tadá!
2015. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát, ha nekem bedugul az orrom akkor nekem is segíteni szoktak a gyógynövények.....

Na és a legelő mégis mit oldana meg? Megsúgom, mindennap megy karámba. Imádom, hogy sokak szerint a legelő mindenre megoldás! Képzeld, nem...

(Egy 30 ezer eurós versenylovat amúgy sem fogok kicsapni hogy "tessék, törd össze magadat, van rá egy egész napod".)

2015. jún. 14. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:

a 30 ezer eurós versenyló ne álljon már poros istállóban...


ezzel az a bajom, hogy oké, hogy a gyógynövény segít, de a kantár kb 1 órát van rajta naponta, és a többi 23 órában mi lesz? előbb érdemes lenne pl gyógynövényekkel az abrakba keverve próbálkozni. a fitocavallo keverékekkel próbálkoztatok már?

2015. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egyébként én nem ugyanaz vagyok, mint aki az első hozzászólást írta, de abban igaza van, hogy a lónak a hosszú orrán és hosszú légcsövén át a por már nem jut el a tüdőig, amitől köhögne, szóval a köhögést por nem okozza, a portól prüszkölnek.


van ilyen, hogy egy kis váladék felgyülemlik, ami a mozgás elején 2 köhhintéssel távozik, de ahhoz felesleges ilyeneket rápakolni a kantárra. én továbbra is a gyógynövény keverékeket ajánlanám, illetve locsolni a szénát, valamin jól szellőző helyen tartani. hogy az egy jól takarított angol box, vagy legelő, az már más kérdés.


bár az is fura, hogy a 30.000 eurós lónak te, mint a lovasa (de mindenesetre nem a tulaja) keresel megoldást a köhögésére. ha olyan értékes a ló, valószínűleg azért nem kezelik, mert (még) nem szükséges.

2015. jún. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is a gyógynövények etetését javaslom. Nyálkaoldó, köptető, fertőtlenítő, immunerősítő gyógynövények segíthetnek nektek. Marton Zsófiától interneten tudsz segítséget kérni, szívesen segít bármiben, illetve tölts ki egy meridián kérdőívet, a kitöltésével is közelebb kerülsz a probléma megoldásához és egy szakvéleményt is kapsz a lovadról.
2015. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!