Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az a kifejezés egy...

Xinexol kérdése:

Mit jelent az a kifejezés egy lónál, hogy hidegvérű?

Figyelt kérdés
2015. júl. 2. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Hogy nem telivér hanem hidegvérű. Ez inkább a használatát tekintve lehet megmondani. A hidegvérű lovak szélesebbek, nagyobbak, erősebbek, ezáltal kocsizni alkalmasabbak inkább, mint nyereg alatt használni. Nyugodtabbak, nem olyan elrohanósak. Hobbi lovasnak, aki néha lovagol is, meg kocsizik is a hidegvérűeket, vagy sodrottakat ajánlom. Nekem is van 4 darab és tökéletesen meg vagyok velük elégedve.
2015. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy csak angol és arab telivér van. De azokon kívül minden ló akkor hidegvérű?
2015. júl. 2. 12:26
 3/5 anonim ***** válasza:

"A "hidegvérű" kifejezés nem az állat testhőmérsékletére, hanem vérmérsékletére utal. A hidegvérű ló, amely jellegében, főként erős csontozata, nagy izomtömege, dús szőrzete és lassúbb mozgása miatt jelentősen eltér az egyéb ló típusoktól, Nyugat-európai eredetű.


A régészek többsége kialakulásukat a mai Belgium területén élő vadlóra (Equus robostus) vezetik vissza, míg mások az egységes ősnek a domesztikáció során kialakult változatának tekintik. Kialakulása már az ókorban keletkezett rajzokon is nyomon követhető, de szélesebb körű elterjedése a páncélos lovagok korára tehető. A nehézlovasság visszafordulásával ezek a lovak igen nagy szerepet töltöttek be a szállításban, mezőgazdaságban, bányászatban (bányaló) stb. "

2015. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hidegvérű pacik igáslovak, könnyen meg lehet különböztetni a melegvérűektől és a telivérektől (igen, utóbbiból csak angol és arab van) Szélesebbek, izmosabbak, és gyakran van bokaszőrük.


Mint például ő: [link]

2015. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2015. júl. 2. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!