Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobbi lóból díjugrató?

Hobbi lóból díjugrató?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Régóta lovagolok és most fogunk lovat venni azonban van egy ló ami nekem nagyon tetszik azonban ő hobbi ló ( kisbéri) viszont én díjugratok. Szóval a kérdés az lenne hogy ha hobbira és díjugratásra is szeretném a lovat használni egyben akkor nem kell hogy feltétlenül legyen versenytapasztalata? kezdheti velem az első versenyeit? csak normális választ várok. köszönöm!

2015. júl. 12. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha alkalmas az ugrósportra és ha te fel tudod őt készíteni (gondolom edzői segítséggel) akkor persze.
2015. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Természetesen.Amennyiben megvan benne az ugrókészség,ami a fajta legtöbb képviselőjében megtalálható és megfelelő felkészítést kap.
2015. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a ló? Nem ugrott még soha?

Szerintem sikerülhet. Ha van rá képessége akkor az megmarad akkor is ha esetleg nem használták. Sok sikert hozzá. :)

2015. júl. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az számít főleg hány éves,mennyire képezhető ,milyenek a lábai,adottságai. Hobbi ló is ugrik , de abból akkor sem lesz ugróló. 80-90 centin ha a lába bírja elmegy. a versenytapasztalat nem árt,de ha annyira régóta lovagolsz nem értem ezek neked miért kérdéses dolgok? főleg ha ugratsz..
2015. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es azért mert versenyzik még nem kell tisztában lennie olyan dolgokkal hogy később megtanítani ugrani (nyilván normális méretekre gondolok) vagy ehhez hasonlók. Azért mert tudsz lovagolni még nem feltétlen tudss segítség nélkül olyan dolgokat megcsinálni ami lótartás közbe merül fel (nem az etetésre stb. gondolok). Nem akarok veszekedni semmi hasonló csak a véleményem szerettem volna elmondani. :) Bocsi ha rosszul hangzik tényleg kedvesnek szántam :) :D

A kérdezőnek: sztem kérdezd meg az edződ gondolom ha erre kerülne sor ő segítségével "tanítanád" a lovat :)

2015. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kisbéri tud ugrani, bár elsősorban hadászati célokra lett tenyésztve, de egyúttal elég érzékeny is, sőt. Igazság szerint a kérdés inkább az, milyen idős, milyen szintre képzett, és milyen szinten szeretnél vele ugrani. Mert egy 15 éves ló ha még az életében nem ugrott, már nem lesz 150en világklasszis. Ellenben a tehén is ugrik egy métert, ha megijeszted.
2015. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A ló adottságaitól, a jövőbeli képzésétől és attól is függ, hogy milyen szinten szeretnél vele versenyezni.

Kisebb kategóriákra minden ló alkalmas.

2015. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5: Nem is megtanítania kell egyedül,de aki régóta lovagol az tudhatná hogy nem fajtaáltalánosítás van , ilyen alapdolgokat kérdeznek mindig de azért odaírják h régóta lovagolok stb.. Főleg ha ugrik....
2015. júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as: van benne igazság bár én ilyet nem itt kérdeznék hanem azoktól akikkel együtt dolgozok mert neten keresztül úgy se tudunk idomítani :) (de ennyivel egy csomó felesleges kérdés van itt gyakorin)
2015. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!