Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most mit csináljak?

Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Két napja az oktatóm kivitt engem, meg még két lányt terepre. Az eljén minden ok volt. Már kb. a közepénél tarthattunk amikor egy kanyarnál megállt a lovam és nem akart tovább menni. Miután végre elindítottam szó szerint kilőtt. Közben bakkolt és alig tudtam a nyeregben maradni. Végül, mikor utólérte a többieket úgy állt meg, hogy „előrébb tolta a sort”, vagyis belerohant az utolsó ló hátsójába. Utána hazafelé folyamatosan fel volt pörögve és mindentől megijedt.

Azóta nem merek rajta lovagolni. És más lovon pedig nem mehetek, mert túl kicsik hozzám.(nagyon magas vagyok)

Mit tehetnék, hogy elmúljon a félelmem. Ja és már 3 éve lovaglok és nagyon gyakran járok terepre.

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2015. aug. 3. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Szia.Legelső dolog,ami lejött,hogy nem egy felelőség teljes normális oktatód lehet,ha csak úgy ott hagy egyedül egy olyan helyzetben,amit mint látjuk még nem tudsz kezelni.A ló valószínűleg azért indult be mivel társait akarta utolérni..ez ösztönös!Megy a többi ló után viszont ezt neked nem lenne szabad hagyni..

Szerintem túl nagy falat még neked a terepezésnem rosszból ..

Erről nem te tehetsz hanem az edző/oktató,mivel 3 éve "tanít",de még szinte az alapokat sem tudtad megtanulni.Én javasolnám a lovarda váltás,ha van rá lehetőséged!A lóval meg szerintem legközelebb már nem lenne semmi gond..

Olyan meg nincs hogy egy ló van csak amire rá tudnak ültetni.Ez is a lovarda színvonalát, nem felszereltségét mutatja.Bocsi,ha sok a hiba.Mobilról vagyok..

Remélem tudtam segíteni :-) Sok sikert!

2015. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A klasszikus képzés szerint a ló ideális esetben 20 centivel alacsonyabb a lovasnál. Szóval ha 180 is vagy, egy 160-as ló bőven okés neked, stb-stb...

Ezen kívül szerintem abba kéne hagyni a terepezést, és komoly idomítómunkába fogni, mert sajnos súlyos hiányosságokra mutatott most rá a ló - amit neked kell tudnod kezelni, hiszen te ülsz rajta, nem más. Az idomítás pedig nem annyi, hogy olyan jármódban, és kb arra megy a ló, amerre akarod - ha úgy érzed, nálatok ennyiben merül ki a dolog, akkor én is a váltást tudom mondani, mint megoldást, hiszen hiába hagyja abba a ló a dolgot, ez csak tüneti; pillanatnyi elkendőzése a hibának...

2015. aug. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
MÁR 3 éve? huha az aztán az idő ! szokásos, kicipelnek magukkal egy olyan lovast akinek nem biztos az ülése,ez amit te leírtál egy alap dolog ami rutin feladat HA RENDESEN felkészített a lovas a tereplovaglásra ,ha meg nem jön a sírás-rívás ahol odafigyelnek az oktatásra ott elviszik a lovast arra a szintre h alapszinten összetudja szedni a lovat és csak utána viszik terepre. Ilyesmi gyakran előfordul kint , ilyenkor nem árt ha a lovas összetudja kapni a lovat,keretbe teszi és máris megoldódik a probléma ha feltudja venni és nem felcsapott fejjel rohan vele a ló meg viszi amerre akarja. keress egy olyan helyet ahol tanítanak is és nem csak a pénzért bólogatnak h milyen ügyes vagy..
2015. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első amin fennakadtam az irományodban, hogy megállt a ló majd volt annyi táv közted és a többiek közt, hogy a lovad csutkavágtában közlekedjen. Tehát konkrétan otthagytak a problémáddal, ami baromira nem tetszik. A másik, hogy a helyedben jegelném a terep témát, beszélj az oktatóddal, hogy téged ekkor milyen trauma ért és inkább dolgozz bent a pályán, hogy visszatérjen a bizalmad a lóban. Illetve szerintem más lóra is felülhetnél, mert ha 180 centis vagy, akkor 160 centis ló is bőven elég. A lényeg az, hogy kommunikálj az oktatóddal és törekedjetek inkább az idomításra. Ha nem akar veled foglalkozni, vagy egyszerűbb terepezni, akkor inkább válts lovardát.
2015. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hozzá tenném, hogy biztos az ülésem minden jármódban, ezért is nem estem le akkor. És sajnos nincs lehetőségem lovardát váltani.

2015. aug. 5. 09:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokra mész a biztos üléseddel, ha majd bexarsz a félelemtől, mert hisztizett a ló alattad. Ezek komolyan kell venni, és egy jó oktató segít ezeket a félelmeket, ijedelmeket feloldani. Ennek pedig az az orvossága, hogy felülsz arra a lóra és egyszerűbb, már begyakorolt feladatokat csináltok. Ha a ló érzi, hogy be vagy tojva, akkor mit vársz? Hogy a nyugalom szobra legyen? Akkor ő is ideges, szemes lesz, mert ha te félsz ő is félni fog és akkor jönnek az ösztönök.

Szóval beszéld ki jól magad az edződnek, aztán kezdjetek el dolgozni a trauma feldolgozásán, illetve az ilyen helyzetek kezelésén.

2015. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ne félj tőle! A ló megérzi, ha pánikolsz. Bárkivel megeshet ilyesmi, az elején biztos megijedt, vagy csak menni akart a többiek után, a végén, pedig érezte, hogy ideges vagy, és ettől ő is az lett. Szerintem mindenképp ülj fel rá, úgy tudod csak leküzdeni a félelmet (de tényleg, velem is ez volt, felültem rá megint, és sokkal jobb lett) sok sikert! :)
2015. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kérhetsz másik lovat. Én egy nagyon jo lovardába járok, az edzőm is jól képzett (tehát bízom a döntéseiben) és mostanában egy pónival dolgozom. (175 cm vagyok úgyhogy nem olyan alacsony) szóval kérhetsz másik lovat. Ha más nem akkor keress egy másik lovardát, mert az ilyen edző ( pl: otthagy terepen miközben a lovad megáll. Egy kerdes: amikor észrevette hogy a vágtában közeledtek akkor szólt mindekinek hogy álljon meg?)amit csinál életveszélyes is tud lenni. Remelem segítettem. :)
2015. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!