Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hova tudnam eladni?

Hova tudnam eladni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy honapja vettem egy ponit

Nagyon baratsagos volt de csipkedett a szajaval

Olyankor mindig megcsaptam az orrat de termeszetesen nem bantottam. Azota ez elfajult. Mar rendesen belemharap. Ugy hogy hegek maradnak utanna es teljesen belilul, beverzik es ott marad a foglenyomata.Mostmar csak etetem boxon kivulrol mert nem merek bemenni hozza

Hova tudnam ot eladni? Van valami Lomenhely ahova ilyen esetben beadhatom? Mert eladni nem szeretnem nehogy masokat is bantson. (Megtartani semmikeppen nem szeretnem)


2015. aug. 4. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

El tudod adni, csak kicsit nehéz. Mindenképpen oda kell írni, hogy nehéz természetű és elrontott lóról van szó, tehát csak értő kezekbe való. Amúgy meg azért harap, mert ráhagytad. Már akkor határozottnak kellett volna lenned, amikor csipkedett, szóval most szépen a fejedre nőtt.

Szóval nem reménytelen eset, hogy elkerüljön tőled, esetleg beizzítasz pár lovas ismerőst, akkor lehet hamarabb lesz gazdája, de kupecnek ne add el.

2015. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, dehogyis. Rossz helyre semmikepp nemadnam. Tudom hogy nem az o hibaja. Csak..felek tole.
2015. aug. 4. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Tudod, a lovardádban biztos, hogy van Monty Roberts- es kettőskötőfék.Kérj meg valakit, aki fürgébb, erősebb és lehetőleg fiú, hogy menjen be veled a boxba, majd cseréljetek rajta kötőféket, és vigyétek ki valami nyugodt karámba, messze minenkitől. Ott cavalettizzetek egy kicsit vele, de ne sokat. Aztán másnap csináld meg vele a csatlakozást, ha nem tudod mi az, kerest meg youtubeon így: Monty Roberts csatlakozás.

Na ezt csináld meg vele. Az én lovamnál, aki sokkal nagyobb nálam, bejött.

Puszi: Luca

2015. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Luca!

Nagyon aranyos vagy, de ennek a póninak nem cavaletti meg csatlakozás kell, hanem egy határozott ember, aki nem fél odacsapni, amikor kell. Ha már ennyire otthon vagy a lovak etológiáján alapuló képzésben, akkor nyilván azt is tudod, hogy a ménesben a lovak nem simogatással harcolják ki a dominanciát, hanem kemény küzdelmekben. Akkor bizony rúgnak, harapnak, és te is használhatsz annyi erőszakot a lovad ellen, amennyit ő használ. Tehát, nem azt mondom, hogy el kell verni ostorral, hanem amikor olyat csinál, amit te nem tűrsz egy jól időzített ütéssel rendet rakni. A fokozatosság itt is él, de ez a póni több, mint bunkó, nyíltan kifejezi a dominanciáját, amit kezelni kell.

2015. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,hogy másokat bántana,ha hozzáértőnek adod el.Nem fogja engedni egy rutinosabb ember,hogy a ló a fejére nőjön,már az első próbálkozásnál helyreteszi.
2015. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom a valaszt. Feltettem egy okdalra es odairtam hogy engem megharapott szoval hatarozott lovast igenyel. De egy jelentkezo mar van:)
2015. aug. 4. 23:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Keressetek kérdéseket Luca Völgyitől. Ki fogtok akadni tőle. Ő a nagy hozzáértő. 😃

Persze sok kérdésre is adott választ, csak nem tudtam eldönteni, hogy sírjak-e vagy esetleg nevessek.

2015. aug. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!