Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek melyik ló a...

Szerintetek melyik ló a legmegfelelőbb első lovamnak?

Figyelt kérdés

Nos szüleimmel megbeszéltem,hogy 18. születés napomra kapok egy lovat.Én csikót szeretnék így már most ki szeretném választani mert mindjárt itt a December.De sajna a fajtában tanácstalan vagyok. Légyszí

segítsetek.


2015. aug. 21. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ha még azt se tudod, hogy milyen fajta legyen akkor semmiképp se csikód legyen! A fajtával kapcsolatban meg nem írtad , hogy egyáltalán mire szeretnéd használni? Mennyi ideje lovagolsz, milyen szinten? Mennyire értesz a lovakhoz? Ezek alapján esetleg tudunk valamilyen lófajtát ajánlani, de jogos a közhely, hogy nem a fajtát választjuk ki hanem az egyedet.
2015. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
hintaló ennyi konyítással ..
2015. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első lónak csikót semmiképpen, azt könnyebb elrontani, mint hinnéd. Ráadásul mire belovagoltathatod, 4-5 éves is lehet akár, ha későn erő. Maga a belovagoltatás 30-60 ezer/hónap, és ehhez még ugyanennyi tartás. Szóval havonta akár több, mint 100 ezer, és minimum 3-4 hónapot számolj. Ráadásul a csikónak kellenek a kortársai, hogy megfelelően szocializálódjon. Ráadásul hogyan fogod nevelni? Mit csinálsz, ha harap, vagy rúg? Vagy nem akar menni veled, vagy kitalálja, hogy holnaptól nem adja a lábát? És ezek csak alap dolgok! És akkor a nyereg alatti nehézségekről még nem szóltam - egy frissen belovagolt lónak jó, stabil lovas kell, aki tudja őt képezni, tanítani. Az ilyen lótól nem te tanulsz, hanem még ő szeretne tőled! Fiatal lóra profi lovas, profi lóra fiatal lovas.

8-10 éves kanca vagy herélt kell neked, fajta meg attól függ, hogy mire kell, és mennyit szánsz rá. Mert pl egy lipicai vagy nóniusz nem lesz épp ugró bajnok, míg a holsteini sem fog mezőgazdasági munkát végezni neked még alkalmi szinten sem.

A jó lónak amúgy se színe se fajtája.

2015. aug. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos hát már 5 éves korom óta lovagolok. Hát leginkább hátaslóra gondoltam ami még talán,hogy könnyű igás.Betanításban a tatám segíthet mert ő lovakközt élete le az egész életét,így kapnák is tőle lovat csak neki leginkább fogat lovai vannak és annyira ez nem jön nekem be.Nem lehet őket lovagolni.Az edzőm szerint boldogulnák egy csikóval de ő segiteni nem fog mert szerinte ne más válasszon.Nekem kell éreznem köteléket....
2015. aug. 22. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát egy ilyen edzőhöz se mennék az tuti! Egy lóvásárláskor a legeslegutolsó, legapróbb részlet hogy "érzed-e a köteléket". Ennél mérföldekkel fontosabb dolgok vannak, amikben, én úgy vélem, hogy igenis az edző dolga lenne segíteni.

Én a téli lóvásárlást, se ajánlom, de lehet hogy ez csak az én túl kényes hozzáállásom.

2015. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!