Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amerikában és Angliában...

Amerikában és Angliában hogyan jelölik meg a lovakat?

Figyelt kérdés
Tehát itt, Magyarországon vagy nyereghelyen, vagy nyakon sütik, stb. Ez hogy meg a fent említett helyeken? Köszi a válaszokat.
2015. aug. 29. 15:45
 1/2 A kérdező kommentje:
Amerikában pl. elég, ha chipelik őket, és/vagy van lóútlevél? Hogy működik?
2015. aug. 29. 16:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsősorban telivérekkel kapcsolatban tudok nyilatkozni, nekik, ha az USÁ-ban tréningben regisztrálva vannak, akkor a felső ajkuk belső oldalára tetoválnak egy azonosítószámot, ami sok esetben nagyon nehezen olvasható és a Jockey Club a nevükön is regisztrálja őket. Rengeteg lónak nincs papírja, erre rá is kérdeztem, hogy pl. adás-vétel hogy zajlik, azt mondták, semmi extra, rengeteg ló nincs azonosítva. Úgy hallottam, most fogják majd bevezetni a chippelést (nekik meg ez a furcsa, hogy az EU-ban elviekben minden ló azonosítva van, papírja van, adásvételin ezek szerepelnek), hogy csak atv-kre, vagy minden lóra, azt nem tudom.

Az Egyesült Királyságban főleg chippelnek, tudtommal, a telivéreket legalábbis, nem is láttam még sütéssel jelölt telivért.

2015. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!