Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Adjak neki lucernát?

Adjak neki lucernát?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves sportló csikóm, aki most került hozzám. Mivel növésben van, adok neki kifejezetten csikóknak való vitamint. Egész nap szénát eszik, folyamatosan van előtte. A kérdésem az lenne, hogy jót tenne-e neki ha reggelente kapna 0,5-1 kg lucernát? Ahogyan utána olvastam, ajánlják vemhes kancáknak és növendék kancacsikóknak is. Eddig egy lovammal sem etettem, ezért vagyok kicsit bizonytalan :)
2015. aug. 31. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia.Baja biztos nem lesz tőle,csak ne túl sokat adj neki.Valamikor a széna helyett kapja.A miénk napi egyszer este gabona mellé kapja széna helyett..de van hogy ki van engedve legelni és ott is lucerna nő.Nagyon szereti amúgy,jobban.mint bármi mást
2015. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fokozatosan szoktasd hozzá, eleinte jó 2 marékkal adj neki, aztán felehetsz egy jó villányi adagig. Amúgy széna helyett inkább valami dúsabb zöld legelőre vidd, tavasztól őszig sokkal jobb neki, mintha egész nap csak szénázna.
2015. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fokozatosan, kis mennyiséggel kell kezdeni és figyelni a lovat (elsősorban szűrődés, pataérzékenység szempontból).

Van ló, ami bírja széna helyett is (én ezt azért túlzásnak tarom) és van, ami a kis mennyiséget sem tolerálja.

Én megpróbálnám, de csak óvatosan.

2015. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!