Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajtengedélyhez kell sportorvos?

Rajtengedélyhez kell sportorvos?

Figyelt kérdés

Akik versenyeznek, és lerakták a rajtengedélyt, nektek milyen időközönként kell menni sportorvoshoz? Kell egyáltalán? És van versenyzői igazolásotok és sportorvos engedélyetek?

Én tizenvalahány éve lovagolok, most készülök elvileg tavasszal lerakni a rajtengedélyt. Házi versenyeken (díjugrató) vagy olyan helyeke ahol nem kellett rajtengedély versenyezem állandóan.

Elég sok időmet elveszi a lovaglás, szeretem csinálni, nem azért, a tanulásra is nagyon be kell osztanom az időmet, és most jött ugye ez az új törvényrendelet, hogy minden osztálynak, gimiseknek (azaz már nekem is) heti 5 tesinek kell lennie.ez tök jó lenne, meg minden, de azt az 5 tesit délután kell "bepótolni", szóval van 7-8 órám egy nap (8 van a többségben) és be kell járnom órák után, vagy késő délután a suliba tesiznem. Amivel nem lenne baj, mert ugye aki renderesen sportol és hoz igazolást, annak nem kell. Na igen ez mind szép és jó, csak most már nem elég az igazolás, meg a S.E. pecsétje, hanem sportorvosi és versenyzői igazolás is kell, ami nekem nem nagyon van. Kérdés, hogyha lerakom a rajtengedélyt, akkor lesz-e vagy akkor is be kell járnom? (mindenképp lerakom, a sikerül, de azért nem lenne rossz, ha maradna is valami időm a suliban töltött idő mellett :(


2015. szept. 14. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen
2015. szept. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kell. 6 hónapra szokták megadni. Ha hivatalosan akarod elmész sportkórházba (pl Déli P. udvarhoz) és ingyen megcsinálják ,de sokan azt csinálják h megkerülik az egészet és elmennek a magánorvosukhoz vagy a körzetinek adnak egy 5 öst és bepecsételi úgy h megsem vizsgál..
2015. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy mondom, hogy én anno sportorvosnál voltam, megvizsgált, adtam le mintát is, meg minden, ami kell, és 2e volt. Ha előzetes bejelentkezés nélkül mész, az meg 5e. Szóval az se épp ingyen van.
2015. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hülyeséget beszélsz, én már évek óta járok és soha nem került egy fillérbe se a sportkórházban...
2015. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nálunk 18 alatt ingyenes max, a felett 2e, bejelentkezés nélkül 5, és van még egy kategória, az nem jut eszembe, hogy kikre vonatkozik, de az meg vmi egészen horribilis összeg.
2015. szept. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehúznak,mert a délinél pesten valóban ingyenes.
2015. szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előre kell időpontot kérni ,odamész és kb 1 óra max az egdmesz,18 felett sem kérnek pénzt.
2015. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia :) a sportorvosi nem nagy cucc, én a városom sztk-jában szoktam megcsináltatni, ingyenes, de kb. 2-3 hét mire megjönnek az eredmények. Ha sürgős, akkor el tudsz menni magándokihoz, az tényleg 5 ezer körül van. Szerintem ha megcsinálod a rev-et, és elmész egy évbe legalább 3-4 versenyre akkor már el kéne fogadniuk tesi helyett, de ezt kérdezd meg a tesi tanárodtól hogy hogy működik. Sportorvoshoz 18 év alatt félévente kell járni, 18 év fölött évente.
2016. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!