Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 10. 000 ft-ért el lehet...

10. 000 ft-ért el lehet tartani egy lovat?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm havi 10.000 ft-ért tartja a lovát (természetesen otthon). Én is vennék egy lovat de szeretném tudni, hogy lehetséges-e?

2015. szept. 20. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha állatorvost,kovácsot nem számoljuk hozzá akkor kb 10-15 ezerből durván kijön 1 hónapra 1 ló otthon.
2015. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ból! :)
2015. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lunariana ***** válasza:
Szerintem a loszerszamok ,es a szena,szalma, zab eloszor nagyon megrug. Utana a patko, meg neha az allatorvos megrugja ,de szerintem inkabb husz,de sikerulhet.Bar nem tudom,hogy a lovat veszitek-e, vagy kapjatok. Sok sikert.
2015. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Mivel egy lovat nem szabad egyedül tartani minimum egy póninak a tartását is számold hozzá.
2015. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Egyrészt lovat nem tartunk egyedül. Másrészt persze, el lehet, ha nem adsz neki abrakot, a széna egy részét megtermeled, magad körmölöd (mert értesz is hozzá nem csak úgy, mert akkor olcsóbb), és fúrt kutad is van otthon...
2015. szept. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Ő valószínűleg termeli a takarmányát. Nekem ennyibe kerül:

nagy körbála széna 8500, abrak: 7000, körbála szalma (beállóba): 3000, kiegészítők 2000 = 17.500. Magam körmölöm.

Bármikor előfordulhat, hogy csak drágábban tudsz vásárolni, plusz oltatni, féreghajtani kell, bármikor szükség lehet állatorvosra, szóval nem jó úgy készülni, hogy 10-15 ezerből kijön egy hónapban. Inkább készülj a duplájával és örülj, ha sikerül kihozni olcsóbban.

2015. szept. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a ló nyáron 3 hétig eszik a egy körbála szénát, ami 5000 Ft/ db a környéken.

Illetve egy mázsa zab is bőven kitart egy hónapig, ami szintén 5500-6000 Ft körül van. Ha innen nézem, akkor durván benne van a 10 ezerben. DE akkor ebben a hónapban nem volt kint a kovács, nem esett kár semmiben (kutya megrágja szárat vagy a vakarót), nem kellett állatorvosra költeni.

És ez a nyári, télen, már drágább, egy nyugisabb hónap is, mivel 2 hét a bála széna, az már 10 ezer, meg mellé etetünk egy kis kukoricát is, ami szintén növeli a költséget.

Én olyan havi 20 ezerrel számolnék fixen, ami marad, azt inkább rakja félre az ember, mert ha baj van akkor van mihez nyúlni, de akár lehet belőle új nyereg vagy más felszerelés.

2015. szept. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam 3 póni eszik meg 2 hesston körbálát amit 4000 ft-ért vettem darabját plusz abrakot kapnak reggel este. Így nekem a 3 póni havi 12 ezerből van el egy hónapban. ( jó kövérek pedig dolgoznak is eleget. )
2015. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A pónisok ebből a szempontból szerencsések. Én úgy nézem, hogy a telivérem a szénát ad libitum etetve lehet, hogy az 1,60-as bálával nem húzza ki a hónapot, zabból pedig kell a 6-8 fángli, plusz a szalma.


Szerintem aki abban reménykedik, hogy kijön havi 10-ből a lótartás az (egyrészt nem tartott még lovat, bérben sem) jobb ha őszintén átgondolja, hogy valójában mennyi pénze is van lótartásra, mert 120.000 Ft-ból nem hozza ki egy évben, az 1000%.

2015. szept. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!