Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem szánalmas ez a viselkedés...

Nem szánalmas ez a viselkedés a nagy "lovas nemzet"-től?

Figyelt kérdés
Egyszerűen fel tudnám rúgni az összes olyan embert, aki poént csinál az állat halálából. Amikor megjelent a cikk, hogy Overdose elpusztult hát majdnem mindenki elpoénkodta lókolbásszal, meg lóhalálában elpatkolt meg hogy ott a feje az ágyban, stb. Nemrég pedig egy ugrólovat, Phedras de Blondelt mészároltak le, még belegondolni is rossz hogy milyen szörnyű halált halt az a ló, mások meg ezen csak röhögnek, szintén elpoénkodják, hogy jaj ők nem ennék meg a húsát mert ki tudja mennyi teljesítményfokozó van benne lerakodva...
2015. okt. 29. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, szánalmas, de ezek a hozzászólások nem a lovasoktól jönnek. Az legalább ennyire szánalmas, hogy maguk a lovasok hogyan bánnak a lovaikkal, mennyire igénytelenek és mennyire nem értenek hozzá.
2015. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Valóban szánalmas, borzalmas ahogy nem veszik komolyan egy ló halálát, és rögögnek rajta...nem tudom kifejezni hogy ez mennyire dühít.
2015. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én 14 évet voltam kentaur,most erre nincs lehetőségem.

Lovas szemmel nem tartom a magyart lovas nemzetnek, eszméletlen ahogy egyéni szinten (mocsokban szXrban áll a ló, egy olyan ólban, ahonnan ki se jött soha), mind többségi szinten (szűnnek meg a szívből lovas létesítmények, helyette átveszik az uralmat a "bizniszlovardák", arról hogy a méneseink körül mi folyik, ne is csicseregjünk).


Versenyen nem volt alkalmam részt venni, így "belülről" nem tudom mi zajlik, de biztos nem sok jó. Számomra lelombozó volt (mint lovas-és SPORTember) látni egy nagydíj szintű lovast flegmán cigizni a ló hátán, épp nem hamuzva le a lovat.


Igen, Overdose-zal kapcsolatban én is szinte vizet tudtam volna facsarni egynémely cikk láttán a klaviatúrából...mi olyan mulatságos rajta? Viszont nem csak az ő kapcsán láttam már flegma, "vicceskedő"de inkább ízléstelen cikkcímeket, így sejtem mely médiumokra gondolsz.

2015. okt. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De az,ahogy mondod..sajnos.De tudod,aki egyáltalán galoppba kezd az tudja,hogy ennek ez lesz a vége.Szerintem ez a sportág abszolút nem ló "kímélő", hogy ne mondjak,olyat amit nem szeretnék.Nézzük csak Overdose-t.Én bevallom nagyon nem vagyok képben a lovas sport világ hírességeivel,ilyesmivel.Ezt a nevét és történetét úgy ahogy ismerem.

Két éves koruktól tönkre teszik a csikókat a galopp pályán,nem törődve azzal,hogy mi a következmény.Nekik ez nem fontos,csak pénz van belőle.Szinte már egy szokássá vált napjainkra.Overdose jól futott=nagy haszon volt,ezért kihasználták ameddig csak tudták és bármi áron.Pont úgy,mint a többi szerencsétlen jószágot.Úgy őszintén,mikor végleg lemerült a pályáról szerinted,hogy tartották életben?És nem azért,mert hú de megszerették,hanem azért,hogy minél több jó képességű csikója legyen.A versenyzés után is csak kihasználták fedezésre. Ez csak pénz!!Másról szó sincs..

Ennyi erről a privát véleményem és már nem lepődök meg semmin ilyen emberektől.Az a gond,hogy aki egyszer sok pénzhez jut,magas szintre a versenyvilágban pont,mint máshol annak elmegy az esze sajnos.Véleményem szerint kevés olyan bajnok lovas van akármilyen kategóriában,aki nem csak a díjakért és pénzért versenyzik.Persze kivétel biztos van..

2015. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És ők a saját lovaikkal ilyet csinálnak,akkor mit várunk olyan emberektől,akiknek fogalmuk nincs miről van szó és beszélnek össze vissza.
2015. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire vannak saját lovaik, egynémely tulajonos meg merem kockáztatni, hogy a lóhoz k.v.ra..najó nagyon nem ért. Én már ott elvesztettem a fonalat mikor, Overdosetól előbb a Ribárszkit, majd később a munkalovas lányt is levették(sajnos nem emlékszem a nevére, elnézést kérek.)..nem értettem miért, abban viszont egyetértek, ha módszeresen nem is volt tönkretéve..biztos nem kapta meg szegénykém a neki kijáró figyelmet, és szakértelmet.
2015. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
javítom az első mondtatom: mennyire a sajátja a tulajdonosnak a lova, értsd, volt-e köze a lovakhoz, vagy csak a dejó biznisz felkiáltás vitte előre.
2015. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, eléggé el van cseszve ez az egész...


Na de aki még jóformán élőben sem látott még lovat, fingja sincs az egészről, de azért csak odaböfög egy gúnyos, undorító poént... na én azt sem tudom megérteni.

2015. okt. 29. 17:20
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Ez ugyanaz mint a "lakásba nagy kutyaaaa? , és a "kutya a kertbe való!" gondolatok...csak a kimondójuk sekélyességét tükrözik, no meg azt a jó kis magyar mentalitást, hogy : ÉN jobban tudom!
2015. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért a galoppban is vannak olyanok, akik imádják a lovakat amellett, hogy a lóversenyt is imádják, de képesek összeegyeztetni a kettőt úgy, hogy amelyiket már kár futtatni, azt nem futtatják, hanem eladják jóhelyre.


A nagyértékű lovak tulajdonosainak meg persze, hogy semmi köze a lovakhoz, mert ahol már millió eurókról van szó, meg multitulajdonosokról, ott azért nem elvárható, hogy a ló gazdái maguk almozzanak a ló alá és simogassák naponta. Ez nekik egy befektetés,a vállalatuknak egy reklám, a lóról való gondoskodás pedig a személyzet és az idomár feladata, akiknek szintén megéri a dolog, mind anyagilag, mind úgy, hogy fantasztikus lovakkal dolgozhatnak és láthatják őket kiteljesedni.


A magyar nép rettentő buta és negatív, a lovasokról meg annyit, hogy millióan voltak felháborodva Overdose-zal kapcsolatban, hogy "kólikában, manapság???", meg "ilyen idősen??" ami eléggé jól tükrözi, hogy fogalmuk sincs a lovakról.

2015. okt. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!