Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy ellenorizhetem le, hogy...

Hogy ellenorizhetem le, hogy jol nyergeltem fel a lovat?

Figyelt kérdés
mik azok a pontok, amik alapjan be lehet merni, h a nyereg ne legyen tul elol, se tul hatul?

2015. nov. 12. 18:08
 1/9 anonim válasza:
8%
kérdezd meg szakértőtől! az a bíztos
2015. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha csak annyi a kérdés, hogy jó helyen van-e: hátracsúsztatod a nyerget a ló válla mögé és onnan még cirka 5 centit (mivel a láb előrelendülésekor a váll hátrafelé mozdul).

[link]

2015. nov. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hevedernek egy tenyérnyivel a könyök mögött kell lennie. Izzasztón ne lógjon túl a nyereg sehol,mindenhol fedje a nyereg alatti részt.
2015. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy hol van a heveder... egyrészt a 15 centivel félrenyergelt lovon is helyére lehet húzni a hevedert, másrészt egy csomó nyergen van túl elöl vagy túl hátul - helyes nyergelés esetén, szóval lehetőleg ne ez legyen a mérvadó, hanem az, hogy a váll mögött legyen pár centi hely és az utolsó borda vonalán ne nyúljon túl a nyereg.
2015. nov. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Menj vele 1-2 órát. Ha feltöri, akkor rosszul nyergelted fel.
2015. nov. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79 es. egyről beszélünk te idióta
2015. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A könyöke meg a heveder között ennyi távolság legyen mint ezen a képen kb. 15 centivel elcsúszott nyeregnél megnézem te hogy húzod a helyére a hevedert ,meghúzod és máris szar helyen van újra. [link]
2015. nov. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azta, micsoda szakirodalmat linkeltél! Mondjuk nem egészen értem, mit is szeretnél ezzel alátámasztani.


Én inkább ezzel jönnék, ahol szemléletesen bemutatnak egy olyan nyerget, ahol a felrántószíjak túlságosan hátul vannak és nem esnek a hevederhelyre.


Ha te kizárólag abból indulsz ki, hogy a hevedernek a hevederhelyen kell lennie és akkor 100%-ig biztosan jól van felnyergelve a ló, akkor a videón látható lovat a videón látható 2. nyereggel úgy szerelnéd fel, hogy bár a heveder a helyén van, de a nyereg jó 10 centivel a ló vállán rajta, ami megsúgom, nem annyira szerencsés. Mármint a ló szempontjából nézve.

2015. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak azt tudnám te h nyergeled fel a lovat ha elmondani se tudod . Ráadást még hülyeséget is beszélsz a 15 centiddel. Valóban nagy alátámasztásaid vannak,még ahhoz is szakirodalom kell neked h feltegyél egy szaros nyerget akkor az a te szégyened. Nagy könyv"lovas" azt még a rongyos telivéredhez sem jársz csak itt lököd a hülyeséget 0-24 be,a 12 évesek lehet megkajálják hamár olyan oldalra nem jársz ahol igazi lovasok is vannak
2015. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!