Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem evett sok zabot?

Nem evett sok zabot?

Figyelt kérdés
Egy welsh póni fél fángli zabot szokott kapni és véletlen egy egész angli zabot kapott persze áztatva . Nem lesz baja? Ha kérdeznétek azért kap fél fánglit mert duci 😂
2015. dec. 1. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, csak figyelj, ha felülsz rá, lehet, hogy kicsit tele lesz a szebbik fele. Ha meg duci, elég egy marokkal is, hogy elnyugodjon a lelke, hogy kapott. A pónifélék a levegőtől is híznak. :)
2015. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
be a körkarámba és hadszóljon
2015. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Én reggel és este is 1-1 fángli abrakot kapnak a pónik. 😊
2015. dec. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi tegnap kaptam és ma még nem ünök fel. Majd szombaton 😁 igen az oktatom is mondta tőle vettük ,hogy mielőtt ráülök futoszátazzam az első időkben. Köszi a válaszokat. Amúgy elég neki ha csak reggel és estd kap lucernát ügye, egy rekesznyit ?
2015. dec. 2. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell neki lucerna. Csak jó minőségű széna. Ahhoz rakhatsz egy kevés lucernát az íze kedvéért. 😊
2015. dec. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Télen lucernát kap nyáron szénát 
2015. dec. 2. 20:52
 7/9 anonim ***** válasza:
semmi szükség a lucernára mert drága (szerintem). jó gyepszéna tökéletes nekik. a lucernát én nagy lónak szoktam hébe-hóba egy egy negyed kocka bálát adni csak hogy egyen olyat is. egyébként megenne, összepocsékolna egy egész bálát is. ajánlom hogy sima szénát adj neki, kiegészítve répával, almával, és reggel-este fél adag zabbal. akkor kell neki 1-1 adag ha sokat dolgozott, vagy naponta 2-3 órát dolgozik intenzíven. egyébként ha csak heti 3-4x van használva még nem is kéne neki szemes, mert nem erőlteti meg magát oly nagyon. (ez csak szerintem)
2015. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi neked a duci, de ha túlsúlyos akkor nem adnék neki lucernát. Azért sem adnék neki lucernát, mert míg abból kap egy rekessszel egész nap, addig szénából kaphatna ad libitum, de legalábbis többet és a ló úgy van megalkotva, hogy egész nap, folyamatosan egyen. Szóval ez idelisabb a számára és a súlyával is kisebb valószínűséggel lesznek problémák, kisebb az esélye a kólikának és a lábproblémáknak is.

A széna az alap, a többi csak kiegszítés, igény esetén.


Egyébként nem, nem evett túl sok zabot. A zab az egy olyan dolog, amiből bármennyit kaphat a ló. Igény szerint.

2015. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kevesebbet dolgozott az előző helyen mint nálam és ezért nem futott annyit mint amennyit megevett 😂es ezért van jól tartva ;)
2015. dec. 12. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!