Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ajánlott kezdő lovasnak...

Ajánlott kezdő lovasnak otthon lovat tartani? Megpróbáljam újra? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
9 éves korom óta lovagolok, sajnos megszakításokkal, kb. 13 éves koromig. Kaptam egy hat éves haflingi kancát 11 évesen a szüleimtől, de sajnos se ők se én nem értettem eléggé a lovakhoz így sikerült egy kehes lovat vásárolni ( állatorvos látta, szerinte csak megfázott).A tudásom a szabadon ügetésig terjedt akkoriban. Mivel fiatal volt a ló, kicsit a fejemre is nőtt, és nem voltam elég felelősségteljes a lótartáshoz se (barátok, csavargás stb.), két év után eladtuk őt. A lovaglótudásom is vissza esett akkoriban, mivel edző nem látott sokat lóvásárlás után, csak amíg összecsiszolódtunk a pacival a felügyelete alatt. Most egy éve újrakezdtem a lovaglást érettebb fejjel, jobb anyagi körülményekkel. 20 éves vagyok. Nemrég kezdtük el a vágtázást futószáron az oktatómmal. Minden ló körüli teendőt képes vagyok ellátni, és több a felelősség is bennem. Belevágjak újra az otthoni lovazásba? Sokszor hallottam hogy kezdőnek minek ló, de nagyon hiányzik az életforma és most újból lenne lehetőségem rá.
2015. dec. 7. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Nyugodtan vágj bele, csak azért lopjad még mellé a tudást. Tőlem kérdezhetsz is ha valamit nem tudsz. Úgy 22 éve lovazok. 😊
2015. dec. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen várnék addig,amìg terepen is biztos nem vagyok teljesen.Otthon ha nem jársz edzőhöz,nem fogsz tudni tovább fejlődni és akkor megint úgy járhatsz,mint először.De ha megvan a kellő tapasztalat a kezdéshez,minden váratlan problémát meg tudsz oldani.Elhiszem,hogy hiányzik ez az életforma,nekem is sok idő volt,mire megvettem a lovam,de amìg gyűjtögettem addig sokat gyakoroltam és azóta sincs semmi probléma,nem bántam meg a várakozást.Ha még kibìrod egy kicsit neked is és a leendő lovadnak is jobb lesz.
2015. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is várnék még egy kicsit, addig amíg nem tudsz egyedül helyesen vágtázni. Így már otthon is tudnál könnyen gyakorolni és a lovad se ragadna le az ügetésnél :)
2015. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vágj bele csak 1-2hetente azért egyer még menj lovagló órára és addig terepre ne! Amíg a lovas órán nem mentél! De ha jóba vagy az oktatódal meg kérheted hogy mennyetek ki és ne keljen várnod
2016. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!