Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen hosszú folyamat lehet,...

Milyen hosszú folyamat lehet, hogy megértse nem ránthatja ki a szárat a kezemből és legelhet kedvére?

Figyelt kérdés
Tudom volt már kérdés ezzel a témával kapcsolatban itt, és a rá adott válaszokat mind alkalmazom, hogy ha terepen vagyunk, nem ránthatja ki a kezemből a szárat és legelhet amikor csak akar. Kb. fél éve járunk rendszeresen terepre teljesen egyedül (előtte általában mindig többen mentünk, akkor csak ritkán csinálta), és ilyenkor amikor csak kedve tartja kiránt a nyeregből előre és legel. Minden alkalommal felhúzom a fejét, azonnal rászólok erőteljesen, hogy "nem", pálcát is kap (nem csak simogatom vele), ilyenkor nagy nehezen abbahagyja, de utána újból és újból megcsinálja, hiába a csizma, előrelovaglás, pálca, rászólás, fejfelhúzás együttes alkalmazása, egyszerűen nem érdekli. Így elég bosszantó vele terepen a dolog, mert minden 10 méternél ezt el kell játszani, ahol fű van. Egy póniról van szó, akit lovagolok, egyebekben semmi más probléma nincs vele, sem lovaglás közben, sem más formában. Nem gondolom hogy nem fogta fel, hogy mit nem szabad, mert tudja ő, csak egyszerűen tojik rá, pedig határozottan alkalmazom a fent említetteket, de mégsem történik változás.
2015. dec. 8. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Annak a póninak én hiányzok a hátára. 😊

Díjlovagló pálcával vagy kőrisvesszővel a kezembe. Alattam csak egyszer játszaná el.

2015. dec. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Vagy az előző válaszoló módszere, vagy felerőszakolod a fejét, fejbecsapid és masszív vágta kimerülésig. Mindkettőnél leveszi, hogy nem ő a főnök. Nem mindig vezet célra a lágyszívűség.
2015. dec. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy elég határozott. Megtartod és folyamatosan ütemesen lovagolod,akkor nem tudja megcsinálni. Hajlítgasd,foglald le az agyát h ne legyen alkalma .
2015. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a harmadik válaszolóval tudok egyetérteni, nem vagy elég határozott, vagy nem figyelsz oda a lóra. Azért nyilván tudjuk, hogy a ló sem hülye, amint lehetőséget érez, bepróbálkozik. Lehetsz te akármilyen profi lovas ott a hátán, ha megérzi, hogy nem figyelsz rá oda, ki fogja használni. Szóval én úgy gondolom, ezt a problémát nem egy "folyamat" fogja megoldani, hanem az, hogyha mindig minden alkalommal odafigyelsz és nem adod meg neki az esélyt. Gondolok itt most arra, hogy egy nagy füves helyen, ahol biztos lehetsz benne, hogy legelni akar, nem lovagolsz lógó szárakkal. A csizma mindig legyen ott, és ha tényleg figyelsz, akkor már érezni fogod azt, hogy mikor kezdi lehajtani a fejét. Na és akkor félfelvétel, csizma, nem hagyod neki, ennyi. Mert ahogy én kivettem a mondataidból, már akkor kezeled ezt le, amikor lehajtotta a fejét. De sokkal hasznosabb, kényelmesebb, ha ezt meg is tudod előzni.
2015. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem folyamat kérdése...egyszer elhatározod magad, némileg jobban, mint eddig, hogy terepen nincsen legelés és nem engeded, hogy letegye a fejét. MInden egyes alkalommal, amikor csípni tud egy szál füvet, megerősödik benne ez a viselkedés, hogy ha eléggé aakrja, akkor legelhet. Soha többet nem szabad ezt hagynod a számára, mindig meg kell tartanod az oldaladhoz szorított könyököddel, hátból, derékból a szárakat és előrehajtani.


Aztán idővel, amikor már nem is próbálkozik, de szeretnéd legeltetni, akkor vagy leszállsz vagy nagyon következetesen adod neki oda a szárat álljban és ha vége a legelésnek, akkor nincs kecmec.

2015. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!