Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen segítségadással?

Milyen segítségadással?

Figyelt kérdés

Milyen segítségadással lehet megcsinálni a combra való engedést és a röviden hátraarcot?

Mindkét edző máshogy csinálja, de nekem egyikkel sem megy.



2015. dec. 25. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy én szoktam combravalónál,balról jobbra : egy felvétel,bal állítás,bal csizma lépteti el (esetleg pálca segítség balról a farára) két kéz egymás mellett,külső lezárja a vállát h ne térjen ki vele,külső csizma a farát zárja le h az se vezessen,közben előrehajtó szerepe is van h ne csak oldalra haladjon. Jobb ülőcsonton több terhelés,jobb váll előrébb kissé. Szokták vállat be feladattal kezdeni a középvonaltól és abból a combravalót,ha elakad ütem alá akkor érdemes kiskörrel megszakítani és abból újra vállat be és tolni el.Ez a könnyebb ha a középvonalról rátolod a hosszúfalra,ha nehezíteni akarsz akkor lehet körön is .


A röviden hátra arcnál léptetés ütemesen , balról jobb kézre : félfelvétel,bal állítás, bal csizma a hevedernél nyomást gyakorol,megkezdi körülötte a fordulást ,bal ülőcsont terhelés,külső csizma minden ütemben léptet közben a külső szár fordítja és felveszi. a 180 fokos fordulatnál ha nem ragad le benne,nem hátrál ki és a végén lehetőleg megmarad az ütem ,akkor sikeres a feladat 2 patanyomon. Ugyanúgy majdnem mint a hátulja körülit csak itt nem állítod meg előtte.

2015. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A combra engedesnel kozeprol belovagolsz egyenesen mesz 3-4m-t utana belso allitas a belso csizmaval lepteted oldalra a kulso oldalt lezarod es a szarat is megtartod h ne menjen el a valan es magyod h a lo elore es oldalra menjen a lonak a sarokba kell h erkezzen a verehajtott feladat utan tehat ha az A bol kezdted a combra valo engedest akkor vagy a H v az M betunel kell befejezned


Roviden hatra arcot vegezheted lepesbol es alljbol is egy a lenyeg ha lepesbol csinalod a feladat utan tovabb kell lepnie nem allhat meg a lo ugyan igy az alljnal csak ott meg pont h meg kell allnia. Nagyon allitasz befele a kulso csizmaval kezded es a sullyodat a belso oldalra helyezed a csizmakkal a feladat kulsot szoritod belso majd kulso es belso es vegig belso allitas van de engedned kell a lovat h vegre tudja hajtani es ne lepjen hatra vagy oldalra es ne alljon meg ezert eros csizma is kell de elore sem mehet tehat csak annyira enged amennyire erzed h kell es ha alljbol csinaltad utana h megalljon a lo csak enged le az ulesedet es meg fog allni ha lepes akkor pedig csizma de a tamaszkodas egyik feladatnal sem mehet el.

2015. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!