Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki nyithat lovardát, és...

Ki nyithat lovardát, és milyen képesítéssel oktathat?

Figyelt kérdés

Eddig abban a tudatban éltem, hogy csak lovastúra vezetőivel lehet ilyesmibe bele vágni(érettségi nélkül nekem ez ugrott), de most egy kicsit jobban utána néztem a dolgoknak.

És ezen az oldalon ahol a lovas létesítmény létrehozásával kapcsolatos szabályok vannak ( [link] ) két mondat, két kérdést vetett fel bennem.


A mondatok:

× A lovas szolgáltató tevékenység nem engedély-, hanem bejelentés-köteles tevékenység. Lovas szolgáltató tevékenység legálisan a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalnál (továbbiakban: MKEH) történt bejelentést és a lovas szolgáltató nyilvántartásba vételét követően folytatható.

×Továbbá amennyiben a folytatni kívánt lovas szolgáltatói tevékenység együtt jár a szolgáltatás igénybe vevőjének lovagoltatásával, úgy még a továbbiak igazolása szükséges--> itt le ír több lovas edzői szakma lehetőséget.


Na most az első mondatra irányuló kérdésem az, hogy ha jól értelmezem és pl csak bértartás lenne a profil akkor elég csak ez a bejelentés és az hogy számla képes vállalkozásként működjön?

A második pontra vonatkozó dolog, értem hogy szakmai képesítés kell az oktatáshoz, de amik ott fel vannak sorolva (ti is megnézhetitek) azok komolyabb szintű edzői képesítést kívánnak.

Na most én a sport oktatóit tudnám elvégezni, de az nincs köztük... de akkor ezzel ki oktathat? Hol lehet vele dolgozni? Sehol?


2016. jan. 6. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy milyen lovak lesznek. A lovaknak is le kell vizsgázniuk, 5évnél fiatalabb nem lehet, stb
2016. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha van rá pénze, akkor akárki. Bértartásban te döntöd el, milyen lovat engedsz be.
2016. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!