Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A kovetkezo lovaglasomkor...

A kovetkezo lovaglasomkor vagtazni fogok. Igazan megvallva kicsit felek. Mi a lenyege a vagtazasnak? Hogy fogok konnyebben megtanulni? Mit csinaljak hogy ne essek le?

Figyelt kérdés

2016. jan. 8. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Eleinte próbálj meg minnel hátrább dőlni ,de azért ne feküdj ra a hatara XD.Engedd le a Sarkad ,próbáld meg hogy nem csússzon ki közben a lábad a kengyelből.Laza csípővel lovagold .Nézz mindig magad elé .

Hozz létre 'erosebb' kapcsolatot a lóval ,fogj egy kicsit rövidebb szárat,de ne huzdd csak tartsd (főként a külső szárat).Csípőddel es labaddal hajtsd (esetleg hangsegitseggel is).És ne györnyedj ossze .

Sok sikert!Nem kell felni .Az ugetes is ugyanilyen veszélyes .Ez csak egy gyorsabb jarmód.

2016. jan. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne csússzon*
2016. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A vagta igazabol nem sokkal nehezebb mint pl a tanugetes. Inkabb csak a sebesseget kell megszokni.. :) a lenyeget az elozo valaszolo mar leirta. Sok sikert! :)
2016. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Első vagyok meg mindig!😂😂

A legfontosabbat kihagytam ,h hogyan kell elinditani.

Na szóval :

Szép röviden tanugetsz,miközben a szarakat mar felvetted.majd belső állítás ,külső láb a heveder mögött egy tenyérnyinél belső a hevederen es kicsit belerugsz.Engedsz egy kicsit a kezeden ,tol a csípő az ulőcsonttal követed a lo ritmusat es hajtod.Ha nem indul el akkor hangsegitseget adhatsz.

Néhány kicsi tipp:

Ha pálcád van azzal nagyon figyelj mert a nagyon kezdők hajlamosak ra h lóbálják es megijesztik a lovakat vele.

Ha a Lovad kicsit feszult vagy furcsa:

Ha mered simogasd meg a nyakát attól altalaban megnyugszik.


A lábszár nem szorít ,a külső tartja a lo farát ,a belső hajt a csípővel es az ülő sonttal a kéz enyhén a lo fejenek mozgását követi de azért tart is.


Első pár alkalommal lovagolj futószáron az edződdel,hajrá!😊

2016. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Megint első vagyok!😄😄

Vágta elott huzzatok (ha lehet) egy kicsit a hevederen

2016. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd az edződ.

Amúgy meg nem rúgjuk, hanem szorítjuk az előrehajtásnál. Akkor rúgjuk meg ha nem reagál a szorításra.

2016. jan. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oke ,az iskolalo amin ültem nem reagált nagyon a szoritasra ezért irtam,bocsi😊
2016. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!