Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló vezetése vezetőszárral,...

Ló vezetése vezetőszárral, mit tegyek ha lecövekel és nemjön?

Figyelt kérdés
Amikor megyek ki érte a legelőre ő jön oda hozzám de mikor felrakom a vezetőszárat nem akar jönni velem, hogyan vegyem rá, hogy jöjjön? Már kajával is probálkoztam de azzalse nagyon jött, más lovak után jön. De néha mikor csak a bokszba akarom bevinni vagy kihozni akkorse akar jönni máskor meg a karámban követ engem.

2016. febr. 1. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal egy pálcát és biztasd meg vele. Ha húzatja magát ,lecövekel akkor oldalra mozdítsd el,ne előre húzd.
2016. febr. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor lecövekel menj felé és léptesd hátra, itt nem kell finomkodni. Aztán rájön, hogy előre sokkal jobb menni.
2016. febr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Oldalra indítsd ne előre, illetve a hátraléptetés is jó, vagy viszel egy pálcát és hátulról előre hajtod. Bunkóság a ló részről, ne hagyd rá.
2016. febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Esetleg ha a pálcával biztatásra, stb-re még bunkóbb lesz és nem bírsz vele (pl kitépi magát a kezedből és világgá szalad), megkérheted egy barátodat is, hogy jöjjön mögöttetek egy hosszú leveles gallyal, és amikor megtorpan a ló, piszkálja meg vele a seggét. El fog indulni.


Egy alapszabály: ha lecövekel a ló, sose fordulj vele szembe (kivéve ha büntetésképp hátralépteted, ahogy Jelekh tanácsolta), miközben megpróbálod rábírni, hogy jöjjön már, mert ha a vállaid felé fordulnak, és a szemébe nézel, nem fog feléd közeledni, hiszen ezzel te magad küldöd el magadtól. Ez egy nagyon gyakori hiba, amit rengetegen elkövetnek.

2016. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a hátralépést majd mindenképp megpróbálom :)
2016. febr. 2. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Oldalra léptesd, illetve én pálcával is rászoktam segíteni ha éppen van nálam.


A megfogáshoz annyit fűznék hozzá, hogy ha saját lovad, ne csak akkor vezesd be ha dolgozni akarsz vele, illetve ha vagy elég következetes, kaját is adhatsz neki amikor megáll. Emellett nem árt ha a ló szereti a közös munkát... Ha nem a tiéd, sokmindent nem tudsz vele kezdeni csak trükközni (általában vödörrel a kezedben), hogy megfogd.

2016. febr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs saját lovam sajnos, de én lovagolom az említett pacit :)
2016. febr. 3. 20:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!