Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovakkal kapcsolatos...

Milyen lovakkal kapcsolatos szakmát érdemesebb elvégezni?

Figyelt kérdés
Gondoltam a lovasterapeutára (gyógyornászon keresztül) vagy a lovas túravezetőre vagy akár a lovas sportedzőre. Milyen munkákat végezhetnék így, melyiket érdemesebb választani?
2016. febr. 21. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy te magad mit akarsz csinálni?!

A terapeuta végzettséghez elég sokat kell tanulni, azt egyetemen, másod-diplomával lehet tehát minimum 8év. A lovasterápia most nagyon felkapott, úgyhogy sokan keresik az ilyen végzettséggel rendelkezőket

A lovas-túravezető elég összetett, a mostani jogi meghatározással ezzel a papírral már működtethetsz akár saját lovardát. Ezt okj-n meg lehet csinálni max2év alatt. Viszont ilyen papírral nagyon sokan rendelkeznek, úgyhogy nem biztos, hogy emiatt a papír miatt fognak kapkodni érted a munkáltatók.

A sportedző készíthet fel lovasokat rajtengedély vizsgára, versenyeztetheti a lovasokat. Ha versenyistállóba mennél akkor ez a papír hasznos lehet. Ezt is tudod okj-n csinálni ami szintén max 2év.

2016. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A sportedzőnek akkor van értelme, ha utána az MLSZ-nél minősülsz, mert csak akkor fog érni valamit, mert OKJ-s sportedzőből van annyi, mint égen a csillag, a többség a 7 hónapos gyorstalpalón csinálja és sok a kontár.

A lovastúra-vezetőiben látok fantáziát én is, oda kell egy REV is, viszont sok helyen előny a papír (már csak a fizu miatt sem mindegy, mert ha van az adott tevékenységről végzettséged, akkor kisebb a minimál bér).

2016. febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A túravezetői is már tucat minden sarkon lévő kóklerből áll. Ez a papír dolog egy felkapott lehúzós marhaság most,200-300 ezerekért osztogatják,termelik ki a sok selejt laikus kóklert. De ha akarsz egy papírt lobogtatni, akkor oktatói vagy edzőit válassz. De igazából már ezek mind egy kaptafára épülnek,sok helyen már nem is veszik komolyan mert kritérium nélkül minden hozzá nem értő is megkapja ezeket.
2016. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lemaradt. Nem soroltad fel de én még a belovaglóit ajánlanám.
2016. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem elsőkörben tanulj meg profin lovagolni, versenyezz sokat, a papírral meg ráérsz ezután bajlódni.

A teraputát abból a szempontból nem ajánlom, hogy éhenhalni se tudsz belőle, a túravezetői = wcpapír, az edzőihez meg jó lenne lovagolni is tudni, már ha ez igényed, mert van, aki anélkül is megcsinálja, nem is kevés.

2016. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Idén kezdek el versenyezni díjugratásban és talán díjlovaglásban is, Jövőre szeretnék elkezdeni valamilyen egyetemet vagy tanfolyamot ami ebbe a körbe tartozik. A belovaglói jó ötletnek tűnik. De szívesen oktatnék gyerekeket akár itthon vagy külföldön. Külföldön elfogadják a magyar "papírt" erről? Illetve ha ilyen célom van melyik éri meg jobban ? túravezetői oktatói vagy sportedzői?
2016. febr. 23. 05:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha egyetemben gondolkozol miért nem mész Kaposvárra Lótenyésztő, lovassportszervező agrármérnöknek? Két szakirány van lovas-menedzer és lovasedző.

Én, ha most érettségiznék biztos ide jelentkeznék. Ráadásul Kaposváron van díjlovas élet is.

2016. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A belovagláshoz szerinted miért kell papír? Adnak alád egy lovat és megnézik, hogy mit csinálsz vele - azt csinálod, tudod-e csinálni, amit konkrétan elvárnak vagy sem. A kutyát nem érdekli a papír, külföldön meg aztán pláne. Az oktatáshoz, edzéshez ott is biztos kell valami, de kétlem, hogy ne kellene újravizsgázni.


Régebben túravezető kellett minden lovardába, azzal oktathatsz is, tehát ennyiből jobb, mint az oktatói. Az edzőivel lehetnek versenyző tanítványaid is.

2016. febr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó! Képzeld a belovaglóihoz is ha hivatalosan akarod kell papír. Ennyi erővel az oktatóihoz is minek mert az számít amit tudsz,nem? Nem ! Ezeknek ma már csak a lobogtatni való papír a lényeg,nem a tudás. 10 ből 8 lovarda a papírra van ráizgulva ,tisztelet a kivételnek !
2016. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kell a papír, mert tőlük is megkövetelik. De ez nemcsak a lovas szakmáknál van így.

Pl pénztárost keresnek egy boltba, ők megkövetelik a kereskedelmi végzettséget, pedig ott se mindegyik életképes, akinek papírja van, én pl 2-3 óra alatt teljesen belejöttem a pénztárgép kezelésébe, meg ilyen általános dolgokba, pedig sose tanultam, a van akinek 2 év tanulás után is kínai az egész. Csak hát előbb veszik fel, akinek papírja van róla.


Nekem az volt a furcsa, hogy mikor elkezdtem a lovasedzőit semmilyen bementi feltétel nem volt. Se próbalovaglás, se elbeszélgetés (hiszen azért ez egy pedagógiai út is) semmi. Max az lehet szelekció, ha az iskolánál olyan a gyakorlati edző, aki elküldi azt embert, aki a 3 jármódban is alig marad fent a lovon.


Igazából ez a baj ezekkel a képzésekkel, hogy egyszerűen semmi szűrő nincs, nincsenek olyan emberek, akik azt mondják, hogy bocs de te ide kevés vagy, csak szedik be a pénzt és ontják a kontárokat.

2016. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!