Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent kantárnál és...

Mit jelent kantárnál és kötőféknél hogy cobos, fullos stb?

Figyelt kérdés

Csak ez a 2 fajta van vagy van más is?

Nyeregnél is van ilyen elnevezés?



2016. márc. 24. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Méretet jelent. Nyeregnél sokkal árnyaltabb a méretezés, egy kötőféknél annyira nem kardinális kérdés, hogy pontosan illeszkedjen, valamint nagyon széles tartományban állítható is.
2016. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van még póni meg XFull...

A póni méret értelemszerűen pónikra, a cob nagyobb pónikra/kislovakra(arab félékre), a full nagylovakra, az xfull pedig nagyon nagy fejű lovakra jó.

Nyeregméretek inch-ben vannak megadva, vannak a kicsi(póni/gyerek nyergek) a 15,5", aztán a 16",16,5", az általános méretűek, 17", 17,5", illetve a nagyobb méretűek, a 18", illetve 18,5"-es nyergek...plusz nyeregnél a markamra mérete is meg szokott lenni adva 31, 32, 33 cm, stb...remélem segítettem :)

2016. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen így már értem, ment a zöld kéz. A markamra nagyságát hogyan lehet lemérni a lovon? Illetve szerintetek akinek lova van (hobbi vagy kezdő versenyzők szintje) egyedül veszik a nyerget vagy még ők is kérnek segítséget tapasztaltabbaktól?
2016. márc. 24. 17:57
 4/6 anonim válasza:
Veheted egyedül is, de ha nem akarod hogy véletlenül rossz nyerget vegyél inkább kérd ki egy tapasztaltabb ember véleményét például ha van edződ akkor ő biztos fog segíteni.
2016. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kantármértek alapvetően póni, cob (VB), full (WB), xfullosak lehetnek, de a méretezés márkánként eltérő. Előfordulhat, hogy adott lóra cobos kantár jó, de az orrszíja/homlokszíja pl. rövid, abból fullosat igényel.


A nyeregnek alapvetően kétféle méretezése van, az ülőfelület, ami a te fenekedtől függ és a markamra szélessége, ami a ló hátától függ. Ezen kívül fontos még a nyereg ülőfelületének a kialakítása, a szárnyak szabása, hossza a te szempontodból, illetve a váz íve, a markamra kialakítása a ló szempontjából.

A nyeregillesztés egy külön szakma, ami még csak most kezd ismertéé válni Mo-on, teljesen természetes, sőt, sajnos jellemző is, hogy sok lovas szakembernek gőze sincs a témáról, annyira komplex.

2016. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (amúgy csak kíváncsiságból kérdeztem nem tervezek venni egyet de megnyugtat hogy akkor nem én vagyok béna)
2016. márc. 24. 21:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!