Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elengedettség, feligazítás?...

Elengedettség, feligazítás? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
Lovam nagyon jól enged, ha lent van a kezem, meg egy nagyon picibel hosszabb a szár, hátuljával is aktív, stb. Meg szárakat kirágatni feladat is nagyon jól megy.. De amint magasabban tartom a kezem, fel akarom igazítani, csak feszeng, ha véletlenül enged, mélyre akar menni, úgy előre-lefele.. nem a lóval van a hiba, mert más is lovagolja itt-ott. És ő meg tudja vele csinálni.. én viszont nem tudom, mit csináljak, hogy jó, jobb legyen. 😕 gondolom,hogy így nehéz, hogy nem látjátok, mit csinálok, de hátha tudtok így is mondani valamit. Ha ez még fontos lehet, nem egy nagyon merev ló, viszont nehéz vele megcsinálni. Lovagoltam már rengeteg lovon, akikkel meh tudtam csinálni, de...
2016. ápr. 10. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Edződ mit mond? Valószínű,hogy másképp használod a kezed,ha magasabban tartod,és nem szokta meg.Esetleg próbáld azt,hogy fokozatosan emeld feljebb a kezed,és ha elkezd feszengeni engedd vissza.Meg először lépésben,és ha ott megy már akkor ügetésben,Sok kört csinálj,átmenetet. Nem tudom,hogy segítettem e valamit,az én lovamat mindig mélyre lovagolom,mert nehezen engedi fel a hátát.
2016. ápr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) hát ő csak azt, hogy tartsam magasabban a kezemet, és úgy probáljam összelovagolni.. én is sokat lovagoltam mélyre mostanában, mert idáig az se ment, és mostanában kezdtem "ráérezni"..ezért a mélyrelovaglás jól megy már,de feligazítani... ja meg azt mondta még, hogy kicsit az elején van, és hogy azért kell még a kelleténél talán kicsit magasabban is tartanom a kezemet. Egy átlagos idmító edzésünk: 10-15 perc az edzés elején mélyrelovaglás, es utana feligazítani.. hát nekem az utóbbi nagyon nem megy :/ :(
2016. ápr. 10. 09:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem a szár hatásától fog feligazodni a ló, hanem attól, hogy több súlyt helyez a hátsó lábaira. Félfelvétel félvelvétel hátán, jármódváltások, hosszhajlítások.


(Előre-lefelé hogy megy, vonal mögé? A mélyen tartott kéz csak akkor jó, ha a szár vonala nem törik meg, másrészt ha engeded, hogy az orra előre nyúljon. A lefelé, vonal mögé lovagolt lovat elég nehéz lesz korrigálni, épp ezért nem is lovagoljuk oda szándékosan.)

2016. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
"Ha a szár vonala nem törik meg" bocs.. ezt hogy érted? :)
2016. ápr. 10. 10:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Talán egy kicsit vonal mögé.. :/
2016. ápr. 10. 10:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet h a nyakillesztése által nem ott van a feligazodási pontja ahova te emeled a kezed vagy esetleg erősebben több kézzel és kevés csizma ráhatással kívánod feligazítani. Ha vonal mögé megy akkor engedő kéz és több csizma legyen.
2016. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha fel akarod igazítani, az soha ne ott kezdődjön és végződjön, hogy megemeled a kezed. Csizma, testsúly nélkül nincs segítség, így magában. Ideális esetben a ló majdhogynem magától igazodik oda amúgy, mert úgy lesz neki kényelmes.

Ezen kívül nyugodtan és bátra nemeld meg a fejét, akár földről is. Észre fogod venni, hogy a súlypontja hátra mozdul, ha elég magasra emeled a fejét, a ló megindul hátra. Ez nyereg alatt is így működik, és a lónak hozzá kell erősödnie és ügyesednie, megfelelő egyensúlyba kell kerülnie, ezért nem kell megijedni, ha nem egyből olyan képet mutat, mint szeretnéd. Illetve emiatt is kell fokozatosnak lenni. A csikót is fel lehet igazítani - a kérdés az, hogy meddig?

Illetve a keret bővítése és szűkítése nem áll egymástól annyira messze, sőt, egymást kiegészítő dolgok. Ha helyesen és megfelelően tudod bővíteni a keretet, akkor a ló képzzettségének megfelelően tudod szűkíteni is azt. Ideális esetben a keretet a ló magától kitölti, ellenkezés nélkül: ez látható abban is, hogy ha szárat adsz, a feligazított ló azonna lelindul előre-lefele, hogy kitöltse az új keretet. De ennek visszafelé is igaznak kell lennie, viszont nem működik magától, a keretet nem csak elől, de hátul is meg kell szabni neki: ha hátul nem határolod le, elől hiába szabod meg.

2016. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy nem törik meg, hogy a könyököd a tested mellett függőleges, az alkarod pedig a zabla irányába mutat. Tehát a szája felé engedsz. Ezt csak azért írom, mert van, aki lecsapja a kezét a térgyire, oszt húzza lefelé a ló száját. Nem csoda, hogy vagy ellene megy a ló, vagy bebújik mögé. A tied is. Vagy túl rövid a szárad, vagy a kezed mögött van és azért megy vonal mögé. Sose legyen ott. Fiatal ló tág keretben, természetes nyaktartással mozogjon, mert ha "bekéred" a fejét lentre, akkor nagyon nehéz lesz onnan visszanyerned a bizalmát a kezedhez.

Ha valamivel nem jársz sikerrel, a legcélravezetőbb, ha teljesen mást próbálsz ki, pl az ellenkezőjét. Mpndjuk hogy egy lovaglás alkalmával nem nyúlsz a szájához, a félfelvételeket a kéz pillanatnyi felfelé mozdításával adod és soha nem tartod meg elöl előrehajtó segítséggel egyidőben. Kíváncsi lennék, hogy így is lemenne-e oda, ahonnan most nem akar feljönni.

2016. ápr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. sokat segített! :)
2016. ápr. 12. 20:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!