Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék segítséget kérni, a...

Szeretnék segítséget kérni, a lovam, alacsony szinten kehes ami allergiabol adodik?

Figyelt kérdés
Milyen házi gyógynövényeket ajánlotok, tormát adnék neki de nincs itt a szezonja és nem tudom hogy amit a boltba már feldolgozva kapunk azt kaphat e?(tartosito szerek miatt nem merem azt adni) és hogy ezen kivül mi jó a kehességre, már vizezett szénát kap, sajnos legelőn nem lehet mert arra kijön a patairhagyulladása a legelés miatt(1 hétig kint volt de hizott és fent állt a veszéje hogy a patairhagyulladás visszajön) é nem tudom most még mit tehetnék jelelnkeg hörgőtágítót kap de nem sokat használ, ködzönöm előre a segítséget!

2016. máj. 14. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha istállózva van, jobb lenne neki egy beállót készíteni, hogy a friss levegőn tudjon állni akkor is, ha nincs legelőn. Karámozni azért karámozik? Ha poros, locsolni kell, illetve lehet kapni legelésgátló szájkosarakat, vagy lehet este is legeltetni, akkor alacsonyabb a fű szénhidráttartalma.

A Fitocavallós gyógynövénykeverékeket nézd át, onnan vagy rendelsz vagy ha tudod, összeállítod magadnak.

2016. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy lovardaba van, ha othon lenne akkor homokos karamba lenne eleve ilyen beallos boxal, d eigy ezt nem birom megoldani, most a doki hozott nekunk olyan gyogynovenyes szert kehessegre
2016. máj. 14. 15:18
 3/6 A kérdező kommentje:
És amennyit tudom kihozom, meg mikor van szabadon fa karám (villanypasztornal nem teljesen megbizhato ha olyanja van atszakitja akkor is ha be van kapcsolva) kiteszem (az homokos palya csak ottmoktatnak) es majd nyaron ha szabad karam van akkor delelot kint lesz delutan meg laza munkat vegez
2016. máj. 14. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Homokos helyen pláne ne legyen, mert megfullad a portól.

Amit tehetsz: a szénáját áztasd be egy bő órára, mielőtt odaadod neki, így minden por, stb leázik róla. Az abrakot szintén vizezve kapja. E mellett Marton Zsófinak vannak tényleg nagyszerű gyógynövénykeverékei, azokra megéri költeni!

És igyekezz mindig csak locsolt pályán dolgozni vele, vagy füvön. A legjobb lenne neki, ha minél többet lehetne legelőn.

2016. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Volt o legelon addig semmi problema nem volt a kohogesevel, csak mint irtam kijott rajta a patirhagyulladas, ami megint csak nem játék, és itt most meg lett kötve a kezem merthogy így nem legelhet , a szénát az hallottam hogy nem szabad sokat áztatni kert kiáznak belőle a vitaminok, de azt is szoktuk egy kicsit beaztatni, meg abrakot nem kaphat de van egy olyan muzli ami tisztitja a legutakat plusz abba gyogynovenyek is vannak keverve, az jo ha adom neki? (Mielott jonnenek az okosok, hogy mien hulye vagyok meg hogy miert van enyi baja a lonak, nem egy kupec vagyok, rosz helyrol rosz korulmenyekbol hoztam el azt a lovat)
2016. máj. 16. 08:03
 6/6 anonim válasza:
Fitocavallo Corst, egy barátom lovánál bevált. Nem olcsó, de működik. Online tudsz rendelni.
2019. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!