Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudok tolbi tanügetésnél?

Nem tudok tolbi tanügetésnél?

Figyelt kérdés
Nem tanította meg az előző edzőm :( most váltotam de így utólag nem megy. :( Mikor ugrasztom vágtába nem tolom hanem a lábammal húzom magam a nyereghez. A vágtát megtanította de ezt nem :( elegem van,h nem megy. Szeretek szőrén ülni de már fárasztó a könnyített ügetés szőrén 😕 segitsetek hogy csináljam?? :'(
2016. máj. 26. 20:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Az az egy nagy tolás megy vágta ugrasztásnál semmi több :'( vágtánál tudok tolni de az ügetés túl gyors nekem :( főleg pónin. De nagy lovon sem megy
2016. máj. 26. 20:36
 2/7 A kérdező kommentje:
És tudom,h fáj a lónak ha belepattogok a hatába :( és voltozs hevedernél meg a kezemmel huzom magam a lóhoz :(
2016. máj. 26. 20:37
 3/7 piriiiii ***** válasza:

Szerintem addig gyakorolj voltizzsal, amíg nem megy.

Mindig próbáld a ló mozgását felvenni és nagyon laza derékkel ülj.

2016. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 piriiiii ***** válasza:
Más szóval: a gyakorlat teszi a mestert.
2016. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Először a voltizs jó megoldás, később nyereg, sok-sok tanügetés, és idővel majd megjön az áttörés. Persze az jó, ha van olyan ló is kéznél, amelyik kezdő alatt sem szalad el ügetésben, hiába pattognak a hátán, vagy kapaszkodnak lábbal, stb., mert a fel-alá rohanó lovon tényleg nehéz tanuni. De kitartással sikerülni fog. A legtöbb, amit mi mondhatunk, hogy próbáld meg lelazítani a csípőd és a derekad, két ülőcsontocskádon ülj, és ne tolni akard a lovat, hanem laán vele meni, követni. Első lépés ez legyen, majd utána jön, hogy tolod, vagy rövidíted... :)
2016. máj. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha túl gyors a vágtába ugratásnál az ügetés, akkor ugrasd be lassabb ügetésből. De a voltige-s megoldás a legjobb, hogy megtanuld és lehetőleg futószáron, hogy ne neked kelljen kontrolálni, csak az ülést gyakorold.
2016. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen futószáron szoktam :)
2016. máj. 27. 14:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!