Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 20 évesen még be lehet fedezte...

20 évesen még be lehet fedeztetni egy lovat?

Figyelt kérdés

Van egy Haflingi lovam, aki állatorvos szerint nagyon egeszseges ,a fogai alapjan pedig megallapitotta hogy 20 eves.

Sajnos pontosan nem tudom mert az elottem levo gazdaja nem igazan torodott vele, ezert papirjai sem voltak.

Felajanlotta egy ismerosom hogy o befedeztetne az o csodorevel csak felek hogy valami baja lenne.

Szerintetek?



2016. jún. 9. 11:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyszer mar volt neki csikoja ,azt elfelejtettem leirni:)
2016. jún. 9. 12:00
 2/14 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet. Mondjuk hogy minek neked a csikó nemtom, feleannyièrt veszel kikèpzettet mint amennyièrt felneveled majd ezt.
2016. jún. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az az en dolgom, hogy miert kell.

Egyebkent ha annyira erdekel azert mert a kishugom szeretne egy kis lovat ,es ha van esely/lehetoseg ea akkor az en lovam csikojat az o reszere tulajdonitanam.

Koszonom a valaszt..

2016. jún. 9. 12:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha az előző csikója komplikációk nélkül született, akkor állatorvos felügyelete alatt szerintem nincs akadálya még egynek.
2016. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Pláne ha a húgodnak lenne, jobb lenne, ha idősebb, tapasztaltabb lovat veszel, mert ha most fedeztetsz, még innentől számítva, vemhességgel együtt minimum négy év, mire rá lehet ülni, és akkor sem gyereknek való lesz feltétlen, egyrészt, másrészt olcsóbbban kijössz, ha veszel inkább egy másik lovat.
2016. jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ertem.

Koszonom szepen a hasznos valaszokat:)

2016. jún. 9. 16:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne okoskodjatok már nem mindenkinek a pénz szamít és van aki nem sajnál munkát és időt fektetni egy csikóba!

Annál nincs szebb dolog amikor te nevelsz fel egy csikót az egy örök kötelék, semmihez sem hasonlítható élmény és tapasztalat szerzés.

Nem mellesleg a saját ízlésedre neveled és vigyázol rá így tuti lesz egy egészséges fiatal lovad rejtett betegségek nélkül!

Éés még sorolhatnám az előnyöket.


A másik dolog. Én is pl azért fedeztettem be a kancámat mert szeretnék belőle egy darabot megmenteni. Ő sem fiatal már és ha meghal ott lesz a csikója aki olyan mint ő és belőle való.

Szóval van ennek egy ilyen lelki része is! Nem mindig a hasznot kell nézni!!

JÓ LOVAT NEM LEHET VENNI CSAK CSINÁLNI!


Ha sárlik fedeztesd be nyugodtan! Nekem egy 23 éves kancám egészséges csikót ellett fel is nevelte.

Annyi hogy a kajára nagyon figyelni kell... Mert ő is öreg és a csikó le fogja szívni ugymond.De ha figyelsz rá és most makl egészséges akkor nem lesz baj! :) Sok szerencsét!

2016. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Én nem is attól intelek óva, hogy fedeztesd, inkább attól, hogy egy noname csődörrel. Keress rá hivatalos mént, ha fajtán kívüli, se feltétlenül tragédia (persze akkor a csikód is csak magyar félvér lehett jó eséllyel), viszont a hivatalos mének szűrve vannak nem egy betegségre, és átmentek valamilyen bírálaton is, tehát mind küllemben, mind teljesítményben megbízhatóak, csikóik peig referenciát kínálnak, tehát nagyjából látni, mit örökítenek...
2016. jún. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha ismeri jól a csődört és annak a tulaját akkor nincs baj ha nem fedengedélyes.
2016. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Gratulálok előző, bátorítsad csak zugfedeztetésre, mintha nem lenne így is éppen elég gáz Magyarországon a lótenyésztés helyzete.

Nem számít hogy hány éves a kanca, csak az, hogy az előző csikóit komplikáció nélkül megellette-e. Ezt állatorvos mondta nekem, mert nemrég fedeztettem a 22 éves kancám, az állatorvos jóváhagyása mellett.

Javaslom, hogy tényleg csak fedengedélyes ménnel fedeztess. Ne adjunk táptalajt a zugtenyésztésnek!

2016. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!