Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

2 éve van meg a lovam, már tényleg összhangban vagyunk. Azt kell tudni róla hogy nagyon kedves nyugodt paci.Most lesz nyáron 12 éves, nagyon sokáig fedezőkanca volt és nagyon erősen ivarzik. Azt a szokását sajnos nem lehet már úgymond visszatartani hogy a csődöröknél ne álljon meg, ilyenkor lehet húzkodni meg mindent de az se elég ha orrba csapjuk :( De ezt a szokását már sikerült megszoknom, ha ilyen van nem szoktam rajta menni...De pár napja azt vettem észre hogy amikor kiakarom vinni a boxból nem nagyon akar,, de persze azért kijön. És egyszer még az volt hogy felültem rá és egyszerre beugrott vágtába , és csak azt vettem észre hogy egy lófej van az arcomba... szoktam versenyezni vele... Az orvos szerdán jön, de ez nem is olyan egetrengető probléma.Én személy szerint csípésre gyanakszom de nem látok semmi gyanúsat, viszont azért gondoltam megnézetem. Ha esetleg van valami tippetek azt szívesen meghallgatom :)

Előre is köszi a válaszokat ;)



2016. júl. 4. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Fedezőkanca nincs, csak tenyészkanca.


Kérd meg az edződet, hogy 1-2 hetente 1x üljön fel ő is. A leírásodból egyértelmű, hogy kevés vagy ehhez a lóhoz, és totálisan a fejedre nőtt.

2016. júl. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :D Jól van félre írtam. Nem hinném hogy kevés lennék, hisz 2 év! És 7 éve lovagolok, eddig nem volt, semmi gond amikor a hátán ültem, És mit mondjak az edzőmnek?? Aki ült rajta de nem vett észre semmi rosszat...Egy ilyen ló mint ő sosem viselkedett még így, és a tenyészkancák alapból is nyugodt természetűek, legalább is a többségük.
2016. júl. 4. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy tenyésztésben áll, nem következik, hogy nyugodt. Az viszont világos, hogy a fejedre nőtt, nem az eltöltött évek száma a mérvadó, hanem mindig az aktuális viselkedése. Nem vesz komolyan, szórakozik veled. A tenyészméntől sem fogadjuk el, hogy mondjuk egy verseny közepén beiktasson egy végigfedezek-mindenkit jellegű magánszámot, ugyanez a kancától sem elfogadható. Ha sokat ráhagysz, idővel bia egyre többet akar, ez nem álltorvosi kérdés szerintem (egy mezei bögölycsípéshez amúgy nem hívnék orvost, pláne, ha még csak nyomát és tünetet sem látok).
2016. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ;)

Nem vagyok 15 éves aki nem tudna bánni a lovával. De megfogadom a tanácsokat és fogok külön órákra menni.

2016. júl. 7. 08:41
 5/6 A kérdező kommentje:
És azt nem úgy értettem hogy meglát egy csődört és kezelhetetlen vadállat lesz. Például egy egyszeri eset az volt hogy elvittem egy csődör mellet és nem akart tovább menni.Sajnos menni most nem tudok vele de ráfeküdtünk a szabad idomításra :D (Mivel van egy kis gond a lábammal)És a lovardában is (Ahol tartom) Külön kell őt tenni idős,kanca,herélt lovakhoz... És nem vagyok egyedüli gazdája..
2016. júl. 7. 08:47
 6/6 anonim ***** válasza:
"És nem vagyok egyedüli gazdája.." szerintem ezzel minden problémád gyökerére rámutattál amúgy. Ettől a véleményem még nem változott, a fejedre nőtt kicsit, de az okokat azért innentől szélesebb körben lehet keresni (ki, mikor, mit, miért, hogyan).
2016. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!