Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe keruknek az állatorvo...

Mennyibe keruknek az állatorvosi költségek egyes betegségnél?

Figyelt kérdés

Ha megbetegedik a ló akkor mennyibe kerulne egy-egy betegseg? Es a patkolas mikor kell, es mi, es mennyibe kerul??

Mielott leszolnatok valamilyen bunko hozzaszolasokkal, nekem meg nincs lovam es majd csak sokkal kesobb akarok!



2016. júl. 4. 11:20
 1/6 A kérdező kommentje:
*kerülnek
2016. júl. 4. 11:22
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Patkolás nem feltétlen kötelező,talajtól meg a patától függ. Körmölés 6-8 hét,de lehet kevesebb is ha a helyzet megkívánja. Patkolás/körmölés átlagban 15-20 ezer. Ez az átlag de ez is változhat pl gyógypatkó esetén. Állatorvos meg 20 ezertől százezrekig..
2016. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

20 000 Ft alatt értelmes lovas állatorvos rá sem néz, a betegvizsgálat egy egyszerű kezeléssel 30-50 000 Ft, az utókezelések alkalmanként 10-30 000 Ft. Plusz kiszállás (5-20 000 Ft).

Ha kórházi kezelésre szorul a napi ellátás 20-100 000 Ft,4-5 napnál rövidebb nem lesz. Ha műteni kell az 500 000 - 1 200 000 Ft, plusz 1-2 hét utókezelés. Ez nem a gyógyulás, hanem a kezelés ára, az esetek 10-20%-ában a ló minden erőfeszítés ellenére elpusztul, természetesen ekkor sem kell kevesebbet fizetni.


Felelős lótartónak kell hogy legyen 1-2 millió Ft a mellényzsebben, ha nem akarja az állatot egy drágán gyógyítható betegség (pl. bélcsavarodás) miatt elaltatni.

2016. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A körmölés 4-5 ezer + kiszállás, a patkolás 10 ezer körül kezdődik, ha csak az elejére kell +kiszállás. De a speciális patkók ennek a többszörösei is lehetnek, akár darabonként is.
2016. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt a minimum 20 ezer Ft-ot azért cáfolnám, egyszerű, minimális gyógyszeres kezelést és vizsgálatokat igénylő sérülések, betegségek esetén azért nemegyszer úsztam meg a dolgot 10 ezer alatt.

De természetesen minden nagyon drága, némileg enyhíti az ember anyagi kínját, ha köt a lóra biztosítást.

2016. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úsztam meg 10 alatt is, de hozzá kell tenni, hogy olyankor egyszer sem fizettem kiszállási díjat.
2016. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!