Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az igaz, hogy a ló megbízhatat...

Az igaz, hogy a ló megbízhatatlan állat éés. Bármikor odaölhet? :'c

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a lovakat dee..ezután már nem tudok mit mondani..
2016. júl. 16. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
99%
Ilyen értelmetlen megfogalmazás után én sem tudok mit mondani.
2016. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Jesszus mi ez a kérdés?? 😡 Az tény, hogy vannak balesetek, de azt nem mondanám hogy megbízhatatlan.. lovagolsz? Voltál egyáltalán már lovak közelében?? (Bocs ha félre értettem,de a kérdésed alapján..) pl ha megijed valamitől, bármitől, és oldalra ugrik,nem azért ugrik rád, mert olyan kedve van, nem direkt te vagy a célpontja. (Persze,vannak rosszul nevelt lovak,és sok-sok olyan ember, akinek nem kéne lovat tartani, lovakkal foglalkozni) De ha odafigyelsz, sok balesetet meg lehet előzni.
2016. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Te nehogy vegyél lovat, vagy bármilyen egyéb jószágot!
2016. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hova ölhet oda? :D

Vannak nehezebben kezelhető, kicsit félénkebb, ijedősebb, ha lehet így mondani gyenge idegrendszerű lovak, ők sem rosszindulatból lépnek rá az emberre, hanem mert túl hevesen reagálnak hétköznapi ingerekre is, pl. autó, traktor ha elmegy mellette.

Ha a ló túl magabiztos, és úgy érzi ő a főnök minden helyzetben, az sem jó. Akkor aztán hiába téped a száját, nem fog megállni. Pl. csődörök ivarzás időszakában elég akaratosak tudnak lenni egy kanca közelében. Ameddig nem vagy tapasztalt lovas, ilyen lovakkal inkább ne próbálkozz, mert tényleg baj lehet.


Egy kiegyensúlyozott, lemozgatott, nyugodt lóval ilyen probléma nem lesz. Olyan előfordul már velem is, hogy a fél tonnájával rálépett a lábamra lekefélés közben, de ilyenkor sem kell bepánikolni, szólsz neki, löksz rajta egyet és arrébb lép. Te meg pár napig maximum sántítasz. :D

2016. júl. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak nagyszüleimnek van, de mamám azt mondja, hogy megbízhatatlan állat bármikor megölhet és nem engedi, hogy felüljek rá :c meg hát tatámnak egyser nagyon megharapta a kezét és egyszer a szeme alá rugott....figyeltem már többször is, hogy tatám így is szereti és hát óvatosan bánik vele de a ló mégis harapdálni próbálta.(azóta van már másik ló) :$ :'c
2016. júl. 16. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem hátaslónak használják. Kocsis lóra meg ne ülj fel minden tapasztalat hiányában.

Ha lovazni szeretnél, keress inkább lovardát hozzáértő szakemberekkel és olyan lovakkal, amiken biztonságosan lehet lovagolni, direkt erre vannak idomítva.

2016. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor ki se engedjenek a házból ,mert elüt egy kocsi és meghalsz. Macskát se tarts mert kikarmolja a szemed,a kutya meg köztudott h harap.. érted...
2016. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Odaöl ez a kérdés
2016. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
:DDDDD
2016. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit szívtál a kérdés feltevésekor? Én is kérek!
2016. aug. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!