Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A havi bértartásba benne van...

A havi bértartásba benne van a kovács az oltások vagy féregtelenítés? Vagy csak az étel-ital és a box van az árban?

Figyelt kérdés
Lehet nemsokára kapok egy lovat de a fenti kérdésre a választ tudnom kéne.(A legtöbb lovardában 50.000 ft körül van a bértartás)
2016. aug. 1. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak a box és a kaja..
2016. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A helyek 99%nál nincs.
2016. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szinte 100% hogy nincs... főleg nem 50 ezerért.

Ahol az én kancám volt bértartásban, az árban benne volt a napi 2x abrak, 3x széna, víz, és az almozás. Ja, és egy kis szekrény, ami zárható volt. De pl. a lóhoz nem nyúltak, még annyira sem, hogy ha behozták a karámból, a patáját megtakarítsák. Ha bármi mást akartál etetni, meg kellett beszélni a lovásszal, és ő odaadta pl. a tápot vagy lenmagot, akármit. Mondjuk én nem voltam 100% biztos abban, hogy minden a lovamhoz került, amit neki szántam... Sőt, az rendszeresen előfordult, hogy állítólag leszedték már a trágyát aznap, de én leszedtem még egyszer, mert a box botrányos állapotban volt.

Sajnos nagyon nehéz rendes bértartó helyet találni, ha találsz, becsüld meg :)

2016. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 1. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nemsokára kapsz egy lovat, azért nem ártana legalább olyan szinten körülnézni bértartásügyileg, hogy mi van az árban és mi nincs...a többi fontos tényezőről nem is beszélve.


Nálunk van olyan bértartás, versenyistállóban, ahol havi 45-ben benne van a kovács és a féregtelenítés + vitaminok, de ott cirka 40 ló áll saját tulajdonban, tehát a sajátjaikon kívül nem nagyon vannak egyedi bértartói igények, így olcsóbban megoldható. A legtöbb helyen a box, a takarmányozás és jóesetben a karámozás, illetve a pályahasználat van az árban.

2016. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már nagyon sok helyet megnéztünk de sehol nem olvastuk hogy mi van az árban csak annyit hogy 50.000 ft.
2016. aug. 3. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem lévők is írták, ritka, amikor a box+kaja+karámozáson kívűl más is van az árban. Sok helyen még a pálya használatért is felszámolnak. Ahol én jártam, szintén 50ezres nagyságrendő lovikban, a tartás áráért a lovad boxban volt, 2-3x széna, reggel-este abrak, és napközben karámozás, plusz használhattad a pályát. Kovácsot, állatorvost mindenki intézi magának, saját pénzből. drágább lovardákban talán benne van féreghajtás vagy ilyesmi, de ritka az ilyen.
2016. aug. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy nálunk az volt, hogy 2 havonta jött rendszeresen a kovács, meg pár havonta az állatorvos, és ha valaki akart valamit, megcsináltathatta (körmölés, patkolás, oltás, ilyesmi), és így valamivel olcsóbb volt, mert a kiszállási díjon spóroltunk, meg volt némi mennyiségi kedvezmény. De ha más időpontban akartál körmöltetni, vagy sürgősen kellett az orvos stb., azt neked magadnak kellett elintézned is és kifizetned is, meg akkor is, ha nem voltál elégedett a hívott kováccsal/orvossal.
2016. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 25. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!