Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az "alap" amit egy lovaglás...

Mi az "alap" amit egy lovaglásra alkalmas lónak biztosan tudnia kell?

Figyelt kérdés

Melyek azok a feladatok amelyet tudnia kell ( nyereg alatt és földön is) egy belovagolt lónak?

Milyen tanítható plusz feladatok vannak?


2016. aug. 11. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Lép,üget,és vágtázik száron.
2016. aug. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ennyi? :D Húha akkor túlképzett lovam lehet :D
2016. aug. 11. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Kinek mi az alap. Szerintem egy jól képzett igényes hobbiló eléri az L szintet. És ugrik legalább 100 centit. Aztán a többi feladatnak a képességei szabnak határt.
2016. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, az igények és célok tisztázása fontos. Aki ugrani szeretni nemzetközi szinten, annak nem fontos, hogy a ló tudjon féllépésben menni, mint ahogy egy díjlovas sem kéri a lovát 120-as pályán menni. Én igényes hobbilovasnak tartom magam, a célom, hogy a lovam végletekig összeszedhető, fordulékony és átengedő legyen, vagyis az összes iskolafeladatot a szükségesnél több erőfeszítés nélkül képes legyen megcsinálni, akár kézen, akár nyeregből. Számomra ez jelenti a belovagolt lovat, de van aki "csak" addig megy el, hogy a ló elengedetten, egyenesen és helyes egyensúlyban mozog (ezek következtében az összes hosszhajlítást képes megcsinálni a három alapjármódban). Talán az utóbbi áll a legközelebb az igazsághoz, hiszen innen lehet elkezdeni a ló specializált, vagy épp globális képzését.


Hű, megint sokat rizsáltam...

2016. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos és egyenletes jármódok. Átmenetek minden jármódból mindegyikbe. Hátra lépés, hajlítások.
2016. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Ezek szerint én értettem félre,de én azt hittem tényleg a minimum minimumáról beszélünk.
2016. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!