Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovarda oldalán láttamJó így?

Egy lovarda oldalán láttamJó így?

Figyelt kérdés
Egy lovarda oldalán láttam hogy bértartást vállalnak. Este boxba van a paci nappal pedig egy lónak fenntartott 400 négyzetméteres legelőn van. Na hát én úgy tudom egy lónak 1000 négyzetméteres legelő kéne de ez a négyszáz elég MINIMUM 2 napos mozgatás mellett?

2016. aug. 17. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A lovak társas lények így jön ki az 1000nm²/2 ló.


Mellesleg itt csak tartod, ha naponta elmész vele lovagolni, lemozgatod, akkor neki elég lesz, de ha dísznek veszel lovat, amire hetente 2x nézel rá, akkor kevés lesz

2016. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok köszi naponta vagy ha nagyon nem érek rá kép naponta kivinném.
2016. aug. 17. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég, persze, ez viszont nem legelő, hanem karám. Egy ekkora karámban, egy ló igen hamar kipusztítja a füvet, így legelni nem nagyon fog ott tudni, hacsak nem mindig változtatják a helyét.

Az egy hektár/ló egy irányadó méret, ami jó minőségű legelőre vonatkozik és arra az esetre, ha a lovat egész évben az adott területen kívánjuk legeltetni.

2016. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az 1000 négyzetméter/ló arra vonatkozik, ha a ló nem kap egyéb takarmányt. Mivel itt éjszaka boxban van gondolom minimum napi egyszer kap szénát (abrakot). Viszont szerintem az jobb lenne ha ló nem egyedül lenne a legelőn egész nap hanem más lovakkal.
2016. aug. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!