Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok segíteni? Többi lent.

Tudnátok segíteni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy barátőm. Már lassan 1 és fél éve meg van a lova. Kanca, fakó, 8 éves. van egy nagy legelőjük. De a szülei nem engedik ott lovagolni, hanem egy karámban. A lány beleunt. Beleunt abba, hogy csak oda vissza lovagolgat abba a kicsi karámba miközben a legelőn mehetne. De a szülei ilyenek. És 2-3 hetente ül rá, csak a lovasnapokra és egyéb eseményekkor keféli le. De akkor se alaposan. Én néha lovagolok a lován. Mondtam neki, ha unja akkor mért nem próbálkozik ugratással? Azt mondta reménytelen. Fél a rúdtól. És én ma azt tettem, hogy felültem rá és 2 hónapos vemhes. És körbe - körbe mentem a karámban, egy kőr lépés, ügetés, vágta, pihenés. Szlalomoztunk a nagyobb gaz kinövések között és láttam, hogy élvezi, hogy élettelibb. tanács kéne. Ő már fel adta. Azt hiszi profi lovas és felkérték, hogy lovagoljon be lovakat, illetve lovagoljon is rajtuk. És a sajátját elhanyagolja. Másik hármat ami nem az övé azt meg sokkal jobban szereti vagyis többet lovagol rajtuk. És. Mit tegyek? Zavar. Elhanyagolja. Tudom, nem az én lovam és ne avatkozzak bele, de nem tudom ölbe tett kézzel nézni, hogy a ló 2 évig szoros kapcsolatban állt a gazdájával, tehetséges ló. És elhanyagolja. Koszos! Nagyon! Poros, koszos, földes! És iszonyúan. Mit tegyek! Mert ha segítetek tudok tenni valamit!

Mellékesen: Első körökben a ló arra akart menni amerre a gazdája lovagol vele, kilovagol a karám végére a másik felén meg vissza megy. És megszokta. Olyan rosszul ment. Aztán egy idő után már a szlalomozás a gazok körül is ment!

UI.: Az hiba -e hogy igazából a ló kitaposott egy kör utat és csak azon megy. És irányítani se kell? Ezért mentem más irányokba, hogy egy kicsit a ló is élvezze. És vidámabb lett. Ha tudsz segíteni kommentelj. Ha érdekel adolog egy másik történetet is elmesélek üziben.



2016. aug. 28. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, pedig az a gondom, hogy nincs pénzünk lóra, sohasem volt, így nincs barátnőm sem, tanyán élek, nekem ki segít?


Az a véleményem, mint tanyán élőnek, hogy divat lett a lovazás, minden hozzá nem értő lovat vesz (sokan kocsit is és "hajtanak", néha árokba, bokorba, kukoricásba...), aztán ez van belőle, amit írsz, megunják. A lányok közül sokan felcsillanó szemmel azt kérdezik, ha megtudják, hogy tanyánk van, hogy "van-e lovatok?". Ez egy divat, ami szegény lovaknak szörnyű, de hát ők nem ismerik a pénzt. Ma a gazdálkodók nem tartanak lovat, mert nincs erő, idő és forrás a megfelelő tartásukra, ellenben csomó új tanyatulajdonos, akik nem gazdálkodnak, mert föld sincs elkezd lovazni. Egy részük beleun és eladja az üdülőtanyát lóval, kocsival, stb... Szegény lovak, pedig így járnak. A falunkban is egy öreg huszár van, akinek vannak lovai, leginkább igáslovak, mert az öreg, már hátaslovon nem marad meg, de még dolgoznak együtt, 80 fölött van a bácsi, ő ért a lóhoz. A másik, aki ért, az egy fogathajtó EB 3. helyezett, nos ő is ért! Két másik dimenzió pénzügyileg, egy közös van bennük, hogy a teljes életüket a lovaknak szentelték mindketten. Lelketlenül ezt nem lehet, nem elég, ha pénzed van.

2016. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Az elsőnek nagyon is igaza van.

Szívem szerint, most elkezdeném fejtegetni, hogy mit is csináltok rosszul, de voltaképpen mindent! Ha te és a barátnőd jót akartok a lónak, akkor 2 lehetőséget látok csak:

1. Azonnal hívjatok valakit, aki TÉNYLEG ért a lovakhoz, egy edzőt, vagy valamit. Mert gondolom ti is a "majd mi megoldjuk" szellemiségben tanultatok lovagolni, és még az ülésetekben is hatalmas hibák vannak (ami ugye alap lenne), a leírtak alapján a lovaglásotokról pedig inkább ne is beszéljünk.

2. Adjátok el a lovat valaki olyannak, aki foglalkozik vele, és ért is hozzá.


És kedves kérdező, nyugodtan lepontozhatsz, nevezhetsz bunkónak, de a tények azok sajnos tények. A lovaglást vagy rendesen kell csinálnia az embernek, vagy sehogy, de semmiképpen sem így.

2016. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nem. Ez egy jó barátnőm. Szereti a lovat csak beleunt! És értenek hozzá, főleg az apukája. Rendesen. Ért hozzájuk egész életében lovakközt volt!
2016. aug. 29. 09:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy lovad, nem úgy működik, hogy beleunsz, és nem csinálod. Akkor is ugyanúgy foglalkozni kell vele, vagy eladni, kész.
2016. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"És értenek hozzá, főleg az apukája. Rendesen. Ért hozzájuk egész életében lovak közt volt!"


OK, akkor minek a kérdés? Miért nem a barátnőd Édesapját kérdezed? Ott a szakértő segítség az orrod előtt, te írtad le az imént. Nem fogja leharapni a fejedet!

2016. aug. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!