Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Járhatok lovagolni? Nem...

Járhatok lovagolni? Nem vagyok túl "nagy"?

Figyelt kérdés

Hali.

12 éves lány vagyok.

168 cm 55 kg.

Már régóta szeretnék lovagolni és most adódna lehetőség, de úgy érzem túl nagy vagyok. Mindig alacsony embereket/gyerekeket látok nyeregben.

Szerintetek lovagolhatok?



2016. szept. 25. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy nagy.
2016. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éves vagyok, 178 cm és 69 kg. Nyugodtan járhatsz lovagolni, én is járok. :)
2016. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 182 centi és 99 kiló vagyok és én is járok lovagolni. 😊
2016. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
183 cm, 69 kg, díjugratásban versenyzem. Nem vagy nagy, nyugodtan elkezdheted ;)
2016. szept. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy is! Én 186 cm magas, 73kg súlyú, 25 éves nő vagyok, enyhe gerincferdüléssel, 9 éves korom óta lovagoltatott édesanyám, azóta is ülöm a jószágokat. A párom egy lovardában ismertem meg, 17 évesen, szerelem első látásra. Párom most 31 éves lesz (nem számít a kor), versenyzik, részt vett már Nemzeti vágtán, díjlovas versenyeken. Fériként 184cm-rel, 82 kg-mal, 31 éves fejjel tapasztalt versenylovas. Amúgy meg az alacsony lovasokból lesz zsoké és csak ők alkalmasak erre a versenyágra, hogy sikerrel járjanak. Ne tudd meg milyen alacsony az egyik ilyen ismerősünk, és 40 év körüli. Ennyi. EGY SZÁMÍT! Elhivatottság, kitartás, fegyelem, rutint-edzettség, és hűen bízzz bízz bízz, higyj magadban. Bárki is mondta neked ezt a butaságot, felejtsd el! Szereted csinálni? AKKOR LÉGY LOVAS, BOLDOG LESZEL, HA SZERETED A LOVAKAT, ÉS HA LOVAGOLSZ KIEGYENSÚLYOZOTTABB, STABILABB LESZEL! Szerinted miért van a gyógylovagoltatás? Mert a lovaglás a fogyatékos gyermekeknek a lelki egyensúlyát, harmóniáját helyrehozza, javulást mutatnak, és sok gerincbeteg fogyatékkal élő is pont a gyógyulásáért lovagol, s ez így nem küzdelem. Először hobbi, de Te, egészségesen versenyezhetsz is. Ló fanatikusként ezt 100% garantáltsággal állítom Neked, hogy mindenre képes leszel lovaglás terén, ha csak szereted, hobbid, és elhivatott vagy, nagyon szép, elegáns sport! CSINÁLD, JÓ VAGY, SEMMI KIVETNIVALÓD NINCS!
2016. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 fjord horse lover ***** válasza:
75%
szia! akkor jársz lovagolni amikor szeretnél és csak mondom hogy ugyanúgy vagyok vele mint te. és én is már 4 éve járok! járjál te is nagyon tudom ajánlani!!!
2016. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek,mostmár jóval magabiztosabb vagyok a lovaglás terén!:)

Még lenne pár kérdésem:

Egy héten kb. hány órát javasoltok lovon tölteni, hogy idővel akár kisebb versenyeken is tudjak indulni?

2016. szept. 27. 20:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lovagolhatsz, nem vagy nagy.

És minél több órát veszel egy héten annál gyorsabban fogsz magadhoz mérten fejlődni. Egy héten ülj annyit lovon amennyit csak tudsz, de nagyon figyeljetek, hogy jó oktatóhoz járj.

2016. szept. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy héten 2x jó volna, és nem fél órát, hanem minimum 1-et, bár azt ti tudjátok, hogy mennyi időt tudtok rá szánni, és ha fizettek érte, akkor mennyi pénzt. Attól is függ, hogy mennyi időt szeretnél, bírsz, ha Neked elég a fél-1 óra, és egy héten 2X, és árban optimális, akkor megvan a válasz. Én napi szinten járok, de mikor sulis gyerek voltam, akkor minden hétvégén mentem csak, a suli miatt, Szombaton, és Vasárnap 2 órát kértünk, volt hogy másfelet, ez egy kezdőnek bőven hosszú idő is lehet, de mi így oldottuk meg. Szünetekben hetente 3X 4X is, és mikor már látszott rajtam, hogy nekem érdemes ezt a sportot űzni, így minden energiát ebbe fektettünk bele. ESÉSKOR, ÉN GYEREKKÉNT UGYANARRA A LÓRA ÜLTEM VISSZA, AMELYIKKEL KOMOLY BALESETET SZENVEDTEM, MERT EGY LOVAS MONDTA, HOGY HA NEM UGYANARRA A LÓRA ÜLÖK VISSZA, AKKOR ÖRÖKKÉ FÉLNI FOGOK. Igaza volt, azóta többször is dagonyáztam :D és mégsem utáltam meg ezt a nagyszerű sportot, mivel ez a részem, és fanatikus vagyok. Szóval ha jön egy baki, ne hagyd abba, mert bánni fogod, büszkébben fogod érezni magad, ha visszaülsz, mert bátor voltál.


AMÚGY ÉN PL. TELE VAGYOK KRITIKÁVAL ÖNMAGAMMAL SZEMBEN, AZ ÖNBIZALOM HIÁNYA NAGYFOKÚ NÁLAM, DE A LOVAGLÁS EZT AZ ÖNBIZALOM HIÁNYT LECSÖKKENTI, ÉS AZ ÖNBIZALMAM A LÓHÁTON FOKOZÓDIK, ÉS EZ SEGÍT A MUNKÁBAN IS, MINDENHOL. A LOVAGLÁSNAK VAN EGY GYÓGYÍTÓ EREJE!


Az elhivatottság sokat számít, és a türelem. Szóval ha gyakran mész, akkor nyilván rutinosabb leszel, de ne keseredj el, ha nem sikerül egyből mindent jól csinálni, és amúgy kezdőnek a heti 2x, 3x akár 1 óra az jó, és ha az oktatód engedi, kérd meg, hogy hadd simizz egyet, amelyik éppen szabad, és ismerkedj meg vele, akár vedd elő a vakarót, és ez ingyen van. Ha leszálltál, de még nem akarsz hazamenni, hanem lovaznál, kérj dajkáláshoz engedélyt, biztos nem fognak nemet mondani.


Nem csak megülni, de gondozni, ápolgatni, babusgatni is kell őket, mert ez olyan jó... Olyan finom puha az orruk, a fülük, az álluk... hmm... cukik, és ha megtanulsz szépen sörényt fonni, nah... nagyon sok sikerélményed is lesz, és magabiztossá válsz! A ló varázslatos állat, mikor hívogatóan néznek rád, és mész, mész a karámhoz, és belenézel azokba a gyönyörű csillogó szemükbe, olyan érzés fog el, mintha a földön sem lennél, eszedbe sem jut semmi rossz, és órákig, akár napokig boldoggá tesz egy ilyen érintkezés, hát még a lovaglás... ajjaj... :) Hajrá, remélem, hogy ha azóta voltál, jó tapasztalataid voltak. Jó benyomásod volt a környezetedről mikor ott voltál? Ha nem, akkor esetleg nézzetek még másik helyet, az a legjobb lovarda az önbizalom hiányod miatt, ahol úgy érzed, biztonságban vagy, és be tudsz illeszkedni. Nehogy rossz szájízzel távozz, mert az nem jó. Gyerekként én átéltem ezt, de a lovasok voltak nagyképűek, de ahol már ezer éve lovagolok, ott az volt az lovarda, amelyikre sokadik próbálkozás után rátaláltam, jónak véltem, és ott lettem szerelmes a páromba <3 <3 Nah, nosztalgia :)))

2016. okt. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
... amúgy ha versenyben gondolkozol, akkor minden nap kellene lovagolni, de most még ne ebben gondolkodj szerintem, mert a versenyeken nagyon meg kell felelni minden szabálynak, előtte gyakorolj, majd egyre többet, nehogy csalódás érjen Téged, mivel ez nem könnyű sport olyan szempontból, hogy sok kezdő rágörcsöl, feszül a lovon: "Jajj, kihúzom magam, merev vagyok, sarkamat lenyomom, oldalkához szorítom bla. bla. " Igen, nehéz ha nem veszed könnyedén... Sok kezdő a testtartásra figyel, de a lóra is kell... ezt a fejedben tudod irányítani. Kényelmesen, határozottan megülöd, és nem feszülsz be, ez lovaglás közben elmúlhat, de sajnos van egy kislány akit próbálok így bíztatni, és rájöttem, hogy az zavarja, hogy nézik, és könnyen feladja. Nem szabad, nem szabad... Ha elkeseredsz, az rosszabb... A hátad sem szabad hogy fájjon, mert akkor befeszültél... A versenyekből ha a díjugratást nézted ki, ahhoz IS mindenképp türelem kell, nem megy egy kettőre, van aki nagyon gyorsan tanul, tehetséges, de szokni kell, és egyébként egyéni lovagoltatást is kérhetsz, ha versenyzésre gyakorolsz. MENNI FOG, FEGYELEM, FIGYELEM, TÜRELEM, ÉS CSAK LAZÁN, NE FESZÜLJ BE A NYEREGBEN, ISMERKEDJ A LOVAKKAL! :)
2016. okt. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!