Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Talán kapok tavasszal egy...

Talán kapok tavasszal egy lovat. Már sok mindent elterveztem, mikor megyek ki hozzá, stb. Ezek így jók lesznek?

Figyelt kérdés

Bértartásban lenne. LÚgy jó lenne, ha suli után minden nap, vagy néha egy nap kihagyással kimennék hozzá, és lovagolnék rajta egy órát? Nem lenne neki túl megterhelő? (persze ha nem olyan sáros a pálya, hogy térdig süllyed a ló benne)

És van pár kérdésem:

Első lónak hány éveset ajánlotok?

Milyen fajtát?

A válaszokat köszi előre is


2016. okt. 9. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hány éves vagy? Mert még nagyon gyereknek tűnsz a kérdés alapján. :) (Nem leszólásként mondom hisz még én is csupán 15 vagyok)


Az mindenképp jó ha bértartásban lesz és majdnem minden nap kimész hozzá.

Szerintem felesleges és nem is tesz neki jót ha minden nap lovagolod. És minek egy óra? Bőven elég 40 perc (ha intenzíven, előre eltervezetten lovagolsz akkor simán belefér egy kemény edzés ennyi időbe is). Ezen kívül ne lovagolj egyedül az első hónapokban legalábbis semmiképpen sem, ha pedig még kezdőbb lovas vagy akkor később sem, mindig legyen egy felnőtt/lovasoktató/tapasztaltabb lovas aki látja, hogy mit csinálsz és rádszól, ha hibázol, tanácsokat ad neked, vagy ha ezeket nem is, de legalább ott van, ha a leesnél és a lovad elrohanna.

Na szóval, visszatérve erre a mindennapi lovaglás dologra: Szerintem bőségesen elég a heti 3-4 maximum 5 lovaglás is. Mert nem csak a lovaglás van, kell futószárazni is időnként, vagy épp "játszhatsz" a lovaddal vagy kiviheted legelni, sétálni, beszélgessetek... Ésszerű keretek és a lovarda házirendje között sokmindent csinálhattok együtt a lovaddal.


Milyen amúgy ez a lovarda? A paci napközben kint van karámban/legelőn? (Ez lenne az ideális!) Vagy csupán akkor mozoghat ha te lovagolod/futószárazod? (Ez estben sajnálom szegényt hisz kell neki valamennyi szabadság)


A kérdéseidre is megpróbálnék válaszolni, viszont én is feltennék néhányat. :)


Első lónak hány éves legyen? Olyan 9-10, maximum 14-15. De 10 évnél fiatalabbat nem nagyon javasolnék, hiszen nem árt, ha az első lovad egy nyugisabb, tapasztaltabb állat, aki tanít is téged lovagolni. De persze, sok függ attól is, hogy mik a céljaid vele és milyen szinten állsz a lovaglásban. Tényleg, milyenen is? Hány éve lovagolsz, milyen rendszeresen, hol tartasz, versenyeztél-e már, szeretnél-e majd, mi az edződ véleménye a lovaglásodról, stb?


Milyen fajtát? Ne fajtát nézz, hanem egyedet! A lovat nézd, hogy milyen a személyisége, olyan-e, amilyenre te vágysz, olyan-e, mint amilyenről mindig is álmodoztál? Ne nézd a színét, a fajtáját! Azt nem írom, hogy a nemét se, hisz csődör semmiképen nem ajánlott első lónak (meg vannak lovardák, ahol nem is lehet mént tartani). Kanca vagy herélt, bár inkább herélt, hisz a kancák egy része sárlásnál igen goromba és hisztis, esetenként akár agresszív is.


És nézzetek meg minél több eladó lovat, ne szeress bele az elsőbe, és ne állj hozzá úgy a dologhoz, hogy "hát ez a kanca kicsit dilis meg nem is tetszik ahogy a hátuljával lép, de mindegy, jó lesz ez..."! Ha pedig végül megvan a tökéletesnek hitt álomparipád, akkor hívjatok állatorvost és hozzáértőt (edződ, vagy tapasztalt lovas ismerős) és nézzék meg ők is! Hosszútávú döntés, egy sok-sok évre szóló kapcsolat, és nem is olcsó mulatság, tehát nehogy rossz lovat vegyetek - gyógyíttatni nagyon költséges egy sérült/beteg pacit, eladni pedig nagyon fájdalmas, szóval jól gondold meg, kire esik a választásod!

2016. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem persze hogy nem megterhelő a lónak ha ennyit lovagolsz rajta nyugodj meg. Hát a lovaglás szempontjából azt ajánlanám hogy egy nap pihenő, ha lehet heti egy vagy két terep a többi meg rendes edzés. Ha ez az első lovad függ attól is hogy hány éves vagy de kb. 13-15 éves lovat ajánlanék de mondom ez attól függ hány éves vagy és mennyire vagy tapasztalt. Az hogy milyen fajta legyen az attól függ hogy mire akarod használni... De szerintem egy magyar sportló szinte bármire jó. ha esetleg megírnád a kérdéseimre a válaszaidat többet segíthetnék. (amúgy 15 éves vagyok és 8 éve lovagolok)
2016. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1! 🖒🖒🖒🖒👏
2016. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!