Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak női lovászok?

Vannak női lovászok?

Figyelt kérdés
Ha igen, ők milyen feladatokat kapnak?

2017. jan. 4. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A hortobágyon több is. Milyet kapnának? Ugyanolyat, mint a férfiak, nincs semmi, amit nemi okokból ne tudnának megcsinálni...
2017. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Angyaltiara válasza:
Igen vannak...több mint férfi. (Legalábbis én ùgy tudom) :)
2017. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Persze :D Mikor még lovardába jártam lovazni, akkor ott is női lovász volt. Ugyan olyan feladatokat csinált, mint a férfi lovász.
2017. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Magyarországon nincs becsülete ennek a szakmának,itt csak lovásznak nevezett betanított szartalicskázó segédmunkásokat látok,akik 90 százalékban feketéző románok. Láttam már pár szőröstalpú ,fogatlan "nőt" akit odavitt az ura ,munkáért cserébe lakhatás stb de azért valljuk be ITT NÁLUNK értelmes nő vagy egyáltalán férfi nem trógerol egy gazdag parasztnak a semmiért. Kevés nőt találsz itt,mert itt csak csicskának nézik a "lovászt",nem embernek a helyek 98 százalékán.
2017. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

' milyen feladatokat kapnak?'


Semmi sincs a világon amit nem tud egy nő megcsinálni.

2017. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Persze vannak:)
2017. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én voltam egy időben lovász, csak nagyon kikészített, főleg a napi 2 óra utazás és a hajnali kelés. Etettem, trágyáztam, itattam, lovakat mozgattam, futószáron, nyereg alatt, az oktatásba is besegítettem. Nem csináltam sokáig, fogytam, de mellette erősödtem is, viszont a heti 6 nap meló és a kevés alvás. Ha nem kellett volna ennyit utazni sokkal jobb lett volna.
2017. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Vannak, bár a nők inkább groomnak jók, mint lovásznak. A profi versenyzők előszeretettel alkalmaznak női groomokat akiknek az a feladatuk, hogy leápolják, felnyergeljék, sétálassák a lovakat a versenynapokon, utazzanak velük a repülőn, és lovagolják őket síkon, ha a versenyző épp egy másik országban tartózkodik de a ló már átutazott a másik kontinesre. Ezt úgy képzeld el, hogy a profiknak több lovuk van, s megteszik azt, hogy míg az egyikkel pl németországban töltenek el egy 3 napos versenyt, addig a másikat átutaztatják pl Amerikába vagy Argentínába versenyezni, hogy azzal is indulhasson a következő héten - van olyan verseny ami már pl szerda-csütörtök magasságában elkezdődik. A ló így előbb megérkezik a versenyre mint a gazdája, és a groom feladata addig lovagolni a lovat, felvezetni az állatorvosi vizsgálaton, stb, miközben külön lovász almol ki és etet.

itthon ennek nincs foganatja, bár vannak akik alkalmaznak segítőket versenyeken, de külön groom nem igazán létezik, mi ezt megoldjuk ismerős által, stb.

A női lovász természetesen ugyanazt a munkát végzi, mint a férfi, csak persze némiképp fáradékonyabb - persze ez edzettségtől is függ.

2017. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom annak számítok-e, mert saját a lovardám, de minden munkát megcsinálok. Trágyázást, trágya kihordását traktorral, vizesvödrök kihordását, rohadt szalmabála gurítását ide-oda, karámok apró javítását a szökős lovak aknamunkája miatt...

Nem szőrös a talpam, megvannak a fogaim és még írni is tudok.

2017. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A mi osztályunkban 26-an végeztünk lovászként.Talán két ember maradt a szakmában.Nem véletlen.Sok helyen egyébként női lovásztól a tulajdonos egyéb igényei kielégítését is várja,hogy finoman fogalmazzak.
2017. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!