Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajtengedély vizsgával díjugra...

Réka20030616 kérdése:

Rajtengedély vizsgával díjugratásban A1-től B5-ig bármelyikben indulhatok ugye?

Figyelt kérdés

Ja és mik a feltételek pl.: a lovardámnak miben kell megfelelnie ahoz hogy én vizsgázhassak?

-És valami sportegyesületi tagnak kell lennem elvileg. Ez hogy van?



2017. jan. 16. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez honnan jött neked hogy A1? Valószínűleg nem 120cmn fogsz indulni ahogy levizsgázol. B0-nak hívják(hívták) a legkisebb kategóriát, de mostmár ugye R90. És nem a lovardádnak kell megfelelnie...neked meg a lovadnak, kell tagsági, az edződnek edzői, neked meg a lovadnak licensz meg sportorvosi. De igen, ha levizsgázol akkor indulhatsz bármekkorán, csak ugye minősülni kell...ha jól tudom akkor 8 pálya kell, hogy 110et mehess, azt nem tudom, de szerintem ilyen 120akhoz nem kell 8 pálya.
2017. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem indulhatsz bármelyik számban, a legalacsonyabb kategóriával kell kezdened, vagy R90nel, vagy pedig kezdő lovassal R100, és minősülni kell a további számokra. Amikor én kezdtem, még 2 hibátlan pályánként lehetett feljebb lépni, az idei vizsgaszabalyzatot meg nem néztem át, de van egy minimális pálya limit minden évben.

Ezen kívül a te lovardád max "pályázhat" rajtengedelyre, de a vizsgákat a lovasszovetseg hirdeti meg dijugratas.hun, melyen csak bejegyzett edző, lovasklub\egyesület tagság és vizsgadíj ellenében vehetsz részt, majd a versenyeken licenc kiváltás ellenében. A vizsga elott kötelező sportorvosi vizsgalaton reszt venni, ezen kívül van egy vizsgakonyv amit meg kell tanulni illetve nem tudom, hogy ma is a kitoltos verzió él e még, de azt is ki kellett dolgozni régebben.

Ezen kívül az A1 anno 125 cm volt, amin te nem kezdhetsz, a B5 pedig az 130as A2 kategóriának felelt meg, csak más volt a díjazása illetve más szabályzat szerint bírálták el. Tehát ha ezt a kérdést szőrszálhasogatóan fogtam volna fel, egy egyszerű, rövid NEM lett volna a válasz, mivel kezdő lovas ne is álmodjon róla hogy helybol 125-130on közlekedhet.

Ma R kategóriák vannak, azok 5 cm-enkent is válthatják egymást.

2017. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kiss.a ***** válasza:
8 db R100-as kezdő lovas stílusverseny max 12 hibaponttal befejezett pálya után (ahol ott kell lennie a regisztrált ugró edződnek) indulhatsz nagyobban. Ha nem múltál el 18, akkor ifi versenyszámban szintén edződ jelenlétében.
2017. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sikeres REV + megfelelő licenc befizetésével bármelyik számban indulhatsz, ha megfelelsz bizonyos feltételeknek..


Hogy ezek pontosan mik, azt az edződtől megtudhatod.

(ajánlott szakirodalom a Szövetség díjugrató szabályzata különösen, általánosan a Versenyszabályzat)


De az előző hozzászólások is már körvonalazták ezeket a feltételeket..


És nem elvileg kell sportegyesületi tagnak lenned, hanem gyakorlatilag is, méghozzá a Szövetségnél tagként regisztrált sportegyesületnek kell lennie.

Jelzem, vannak olyan egyesületek, ahol minőségi lovasoktatás van - akár REV - re is felkészítenek, ami a lovastudást illeti, mégsem regisztrálnak a szövetségénél, mert a tagdíjat nem tudják kigazdálkodni.


A tagegyesület elnöke írja alá és küldi meg a Szövetségnek a REV jelentkezési lapodat, amit a Szövetség visszaigazol az elnöknek, úgy hogy kapsz egy regisztrációs számot, és ezzel jelentkezhetsz REV - re.


Az, hogy a lovardának milyen feltételekkel kell rendelkeznie, a Te szempontodból vizsgázóként, kib....ul mindegy, mert REV - et csak az a lovarda szervezhet, aki rendelkezik ezekkel a feltételekkel. A lista a Szövetség honlapján megtalálható.

2017. febr. 20. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Minden kezdő lovasnak az első startjától kezdve 8db pályát kell teljesítenie ,,A'' szabály szerinti 8, vagy kevesebb hibaponttal a 100-105cm kezdő lovas stílusverseny

versenyszámban ahhoz, hogy 110-115cm-en indulhasson.


120cm-en akkor indulhat:

Ha teljesített 110cm vagy 115cm-en legalább 4 db maximum 4 hibapontos pályát (ezzel megszerezve a 110cm szintű lovas minősítést)


130cm-en akkor indulhat:

Ha teljesített 120cm vagy 125cm-en legalább 4 db maximum 4 hibapontos pályát (ezzel megszerezve a 120cm szintű lovas minősítést)


140cm-en akkor indulhat:

Ha teljesített 130cm vagy 135cm-en legalább 1db pályát


150cm-en akkor indulhat:

Ha teljesített 140cm vagy 145cm-en legalább 1 db pályát


Egy naptári éven belül (január – december) maximum 20cm-rel léphet feljebb.

2017. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!