Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lónál a sütés jelent valamit?

Lónál a sütés jelent valamit?

Figyelt kérdés
A lovamnak van egy sütése a farán.(183)Nincsenek papírjai.Ha van sütése akkor kellett hogy legyenek papírjai is?A régi tulajdonosa kupec szerűség volt.Egyébként keverék ló lehet:125 cm és különösebben egyik fajtára se hasonlít.

2017. jan. 23. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Felhivod a loazonositot ( nem tudom mi ennek a szakmanak a neve, bp kornyeken abay pal) aki megnezi, hogy hamis-e a sutes. Ha nem, akkor makod van es tudni fogod a livad eloeletet, de ha csak a faran van, nyakan nincs, semmilyen megyeazonosito/szuletesi szam, valoszinu hamis sutes.

Ha az, akkor ismeretlennek lesz bejegyezve a loutlevelbe, amit kotelezo kivaltani, buntetnek erte. :)

2017. jan. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igazából lehet a farán is sütve, de akkor a másik oldalon kéne lennie fajta vagy tenyésztőhely bélyegnek, és jó eséllyel chippelt is.

De igen, a tenyésztési felügyelő tud segíteni a ló beazonosításával kapcsolatban.

2017. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként vajdasági vagyok szóval itt lehet más az eljárás?Miért kapnak a lovak sütést?Meg a lovam 20 év körüli és úgy tudom régen divat volt a sütés.Ha van sütése akkor lehet van chipje is?

2017. jan. 24. 13:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilván azért van sütése, hogy azonosítható legyen. Lehet benne chip is, de annyira nem valószínű. Papírjai nincsenek? Mert ha nincs, akkor ki kéne váltani..
2017. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Papírjai nincsenek.Lehetséges,hogy voltak csak az előző tulajdonosa nem adta ide.
2017. jan. 24. 18:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha 20 év körüli a lovad akkor biztosan nincs benne chip. 20 éve, de még 10 éve se nagyon chipeztek.

Igen ha van sütése az valamit jelent :)

A körzeti állatorvosod is tudni fogja hogy hol kell érdeklődj a ló előélete iránt.

Nem tudom vajdaságban hogyan működik a lóútlevél dolog és hogy egyáltalán kötelező-e.

Ezeket te kell megérdeklődd :)

2017. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat.Majd érdeklődök az állatorvosnál.
2017. jan. 24. 18:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt Magyarországon már elég komolyan veszik a lóazonosítást, papírozást. Vannak lótenyésztési felügyelők, Lóútlevél iroda, chip stb.

Hogy ott a szomszédban mi van az jó kérdés, állatorvosnál, hivatalban kéne utánaérdeklődni, hogy mik a szokások, hogy megy a papírozás, na meg mikor ez a póni született még Jugoszlávia volt.

2017. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!