Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennek a típusú elengedetségnek...

Ennek a típusú elengedetségnek mi a hosszab szakmai neve? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Janik Attilànàl talàlkoztam már ezzel de ô hosszab kifejezést hasznàlt rá de sajnos nem emlèkszem ,de nagyon érdekelne. [link]
2017. jan. 31. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem az "elengedtetést", hanem a tartást lehet hívni úgy, hogy előre-lefelé, habár ez inkább csak lefelé, abból is egy nem túl szerencsésen, a ló számára nem kifejezetten előnyösen kivitelezett verzió.
2017. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a ló legel, is így tartja a nyakát. Már miért ne lenne előnyös? Egyébként de, az elengedettség jele az ilyen nyaktartás, ebből lehet jól feligazitani.
2017. febr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ezt csak rövid ideig csináltatnám, mondjuk egy fél kör erejéig, bizonyítékként, hogy el tudom érni nála, de amúgy sok lovaglási ideológia kapaszkodik a természetesség kifejezésbe, ami elvileg helyeselendő, viszont elgondolkodtató, hogy lovat inkább más pozitúrában látni mozogni.
2017. febr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig a mén, ha kerget, szintén leszegi a fejét :D egyéb esetekben persze, hogy nem, hiszen ha kergetik, stb., felcsapott fejjel szalad, aminek több oka is van, többek között az is, hogy úgy messzebbre ellát. Az természetes tartás, de nem elengedett vagy laza.
2017. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt tanultam, hogy a végletek nem jók. Az se jó, ha túlzottan fel van igazítva a ló, de ez sem, amikor a port tolja az orrával. Mert ilyenkor csak tudja, hogy te azt akarod, hogy lerakja a fejét, de nem azt a hatást éri el az izomzatával, amit keresel.


Az az ideális, amikor a tarkó a mar magasságába kerül, így a lendület nem vész el, hátulról rendesen tud tolni a hátulsó lábakkal, megtalálja a zablát, bele tud támaszkodni, és közben és nem esik orra.


Az az elengedettség, ami a videón van, engem kicsit a szétfolyt tésztára emlékeztet. Szép lazán megy a ló, ez tény, de ebből képtelenség előre lovagolni. Fel fogja emelni a fejét, mert különben előre esik a súlypontja.


Egy példa képpel. Szerintem ez gyönyörűséges nyújtás lefelé:

[link]


Bár önmagamnak ellentmondva ez is tetszik, mert itt is érzem a lendületet. A videón csak totyorgást érzek.

[link]

2017. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt nyilván kiképzésről beszélhetünk, nem arról, hogy ezt eléred, megtanítod neki, és onnantól 0-24 csináltatod. A végletek nem ördögtől valóak, a kérdés az, tudod-e használni és hasznosítani. Ha csak azt nézzük, hogy a lovaglás célja (angol stílusban) eredetileg s végletes átengedősség, a végletes összeszedettség!

Az elengedettség, az egyensúly, a lendület, az egyenesség, stb-stb mind fontos dolog. Az elérésükhöz olykor kellenek a szélsőségek, hogy el tudd egyáltalán érni. Az, hogy nem elengedettség, csak megtanulta - ld spanyol lépés vagy iskola lépés? Piaffe, vagy csak egy kierőszakolt lábemelgetés? Nyújtott ügetés, vagy pata mutogatás? Stb-stb

2017. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!