Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Komolyan nem szabad vizet...

Komolyan nem szabad vizet adni a lónak futás után?

Figyelt kérdés
Futószáraztam a lovamat és sokat futott. Aztán amikor befejeztük akartam volna neki vizet adni , de egy ember azt mondta hogy ne, hogy csak fél óra múlva adjak neki vizet. Tényleg csak egy bizonyos idő elteltével szabad neki futás után vizet adni?
2017. márc. 13. 18:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Ém úgy tudom,ha az ember fut,nem szabad közvetlen utána inni,...főleg nem hideg vizet. Mert a tüdőt "leforrázza"

Vagyis ilyenkir viztos megemelkedik a teshőmérséjlete, ráadásul eleve hideg van nég, és rá jön a hideg víz..

2017. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig vizes a szügyénél,toroktájékon,nyereghelyen,nem állt vissza a légzése a normál ütembe,addig nem ihat mert ugyanúgy tüdőgyulladást kaphat,"jobb" esetben másnak "csak" köhögni fog,rosszabb esetben láza lesz,zihálni fog ,tüdőgyulladást kap. Nem játék ,csak akkor szabad neki adni ha teljesen száraz. De aki ezt se tudja ,hintalovat se tartson,ez a legalapabb dolog. Látszik ezekből a kérdésekből h ebben az országban nem kell ész a lótartáshoz csak pénz..
2017. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem,ezért kell mindig lesétálni,mert ha egyből megitatod,akkor megfázhat a torka.
2017. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
egyébként ha nem fake kérdés,akkor konkrét veszélyben van a lovad ,mert ha nem szól rád egy kívülálló akkor lazán megkínálod a felhevült lovat vízzel.
2017. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1. A lovam teljesen száraz volt

2. Nem hidegvíz folyik nálunk a csapból hanem langyos

Az értelmes válaszokat köszönöm, a kötekedős válaszolók meg menjenek máshova!

2017. márc. 13. 18:56
 6/16 anonim ***** válasza:

Voltam egy helyen,ahol az egyik lóval jól elbánt egy ilyen "gondos gazda"

Egy kiadós vágta után nem léptette le,hanem beengedte a karámba az itatóhoz. Ezt még párszor megcsinálta,most már annyira tönkrement a ló,hogy csak sétálgatni lehet vele,max lépésben lovagolni,mert folyamatosan köhög,meg minden baja van.

2017. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Sőt fürdesd is meg utána rögtön,tudod az jól esik neki,ne foglalkozz másokkal. Ha kiakarják venni a slagot a kezedből az csak azért lehet mert hozzád képest "nem értelmesek".
2017. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne hisztizz, nem kötött beléd senki, egyszerűen szomorú és dühítő, hogy úgy tartasz lovat, hogy egy ilyen alapvető dologgal sem vagy tisztában, és olyan hibákat követsz el, amikkel meg is ölheted. Ráadásul ennyire félvállról veszed és még neked áll feljebb.

Hepciáskodás helyett inkább kezdj el kicsit tanulni, képezd magad a témában, és fogadd meg a hozzáértők tanácsát, mielőtt megölöd a lovadat a hülyeségeddel.

2017. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm, felfogtam.
2017. márc. 13. 20:23
 10/16 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor úgy gondolom hogy tudatlanul itélkeztek. A lovammal nem 40 percet vágtáztam,hanem 15 percet sétált és néha egy két kör vágta volt. Ma szépidő volt és nem volt hideg. És nem 1 fokos vizet adnák neki,ami nálunk van az min. 20 fokos! Nem öltem volna meg vele, azért légyszíves ne reágáljuk túl ;) Én is tanultam ebből a hibámból, de szerencsére nem lett semmi baj. Egy szóval sem mondtam hogy aki rám szólt az " nem értelmes "! Csodálkoztam mert eddig senki sem mondta, ennyi! Felfogtam, nem kell több komment :)
2017. márc. 13. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!