Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelenthet ha a ló hátrahaj...

Mit jelenthet ha a ló hátrahajtja a fülét?

Figyelt kérdés
A sunyításon kívül. Gyakran csinálja a ló akin lovagolok, de nem sunnyog. Az más. Annyira nem feszíti hátra, és nem is néz gonoszan. Lovaglás után le szoktam kefélni. Mindig van nálam jutalomfalat, odaadom neki, és utána szokta csinálni. Picit ijesztő, bár szerintem ez nem rosszindulat, csak nem tudom akkor mi. Miután odaadom neki a kaját, már nem is nagyon hagyja ha még simogatni , vakargatni akarom. Szerintetek utál?
2017. márc. 27. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha lovaglás közben hátrafelé figyel, rád. Fülel.


Kézből ne etesd, azért nem hagyja magát utána már, mert megkapta, ami neki jár, kost már hagyd békén, úgy van vele. A lovaknál aki kaját ad a másiknak, az elismeri, hogy a másik fél felette áll a rangsorban. Kézből etetni amúgy is veszélyes, mert a ló idővel elkezdi kifejezetten követelni a kaját, előbb csipked, később harap érte. Szerintem simán lehet, hogy burkoltan el akar zavarni amúgy ilyenkor - nem utál, szimplán domináns.

2017. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Ettől tartottam én is. Ő amúgyis nagyon bizalmatlan ló, nem az a fajta aki mindenkinek "lefekszik". Ezért próbáltam volna kajával lekenyerezni, de inkább felhagyok vele, mielőtt fordítva sül el a dolog.

Mit javasolsz akkor, hogyan nyerjem el a bizalmát? Bevallom, hogy az enyém a ló, nem pusztán lovagolok rajta :)

2017. márc. 28. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:
EgÉrtelmű jele, hogy támadni akar :D
2017. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Következetes munkával. Dolgozz vele sokat, kézen, futószáron, nyeregben. Végig legyél következetes, ha helyességet csinál, legyen következménye. Ha ügyes, annak is. Érezze magát biztonságban, tudjon kalkulálni vele, miért mit kap.

Járj vele terepre is. És legyél vele sokat "csak úgy" is, pl elviszed vezetőszáron legelni, stb.

2017. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik ló szereti a babusgatást. Az enyém kifejezetten antiszociális, pedig igyekszem sokat foglalkozni vele. Inkább lovaglás előtt szöszölök vele.
2017. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!