Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehetne megoldani? (...

Hogy lehetne megoldani? ( Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy lovam, 9 éves. Az előző helyén rosszúl bántak vele, ezért mi megmentettük. De egyszerűen nagyon fél mindenkitől , mimden embertől állattól, hangtól. És ha meg ilyed nagyon bevadúl. A férjem próbálta már hozzászokatatni a solgokhoz de nem sikerűlt. SZakértőt nem nagyon ismerünk. Esetleg tudnátok segíteni. (PL: ajánlani egy szakértőt)

2017. aug. 1. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen megyében vagytok? Vagy bárhonnan mehet szakértő?
2017. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mióta van nálatok?
2017. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindeggy honnan..;)
2017. aug. 1. 21:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is vettem egy lovat még novemberben, aki nagyon félős volt. Azt tudom javasolni, hogy türelemmel álljatok hozzá. Rengeteg idő és türelem. Bánjatok vele nagyon kedvesen, és egy idő után rájön, hogy nem bántjátok. Például simogassátok sokat, meg adjatok neki almát, stb. Remélhetőleg elkezd majd bízni, és akkor megnyugszik lassan.

Az enyém például a boxában reszketett, ahogy hallotta, hogy a pályán valaki ostort használ. Most már lehet pálcával is lovagolni, csak nagyon óvatosan kell használni. Nem csináltam semmit igazából, hogy hozzá szoktassam, csak végig kedves voltam vele és óvatos. Még most is messze van a többi lótól, például nem eszik, amíg valaki bent van nála, beugrik a sarokba, ha meglátja a villát stb, de alakul. Szakértőt sajnos nem ismerek, amit tanácsolni tudok: ne bántsátok, legyetek kedvesek, türelmesek és ne sajnáljátok az időt.

2017. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

:)

2017. aug. 7. 08:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!