Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért sántult le a lovam?...

Miért sántult le a lovam? Lehet hogy a patkolástól?

Figyelt kérdés
Meg volt rajta lazulva a vas, ezért nem is dolgoztattuk, amíg nem jön a kovács. Eljött, megcsinálta ugyanúgy ahogy szokta. Másnapra már nyomott az egyik elejére (amin laza volt a vas) Nem tudom hogy ez összeköthető e azzal. a patái nem melegek, nincs a lába felszűrődve, és semmi seb nincs rajta. Mitől lehet? Doki majd fog jönni. De röntgen vagy ultrahang nélkül nem lát ő se mást mint mi... 😶 szóval arra gondoltam hogy valami gyulladáscsökkentőt benyomhatna legalább. Negatív válaszokat nem kérek. Azzal sajnos nem jutok előbbre. Csak esetleg tapasztalt e már valaki ilyesmit.
2017. aug. 27. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a patkolás lesz. Nézd meg a pulzust, ha tudod, de addig is jegelés, esetleg animalintex pár napig. Vagy keverj össze betadine-t cukorral, tedd a patába, gézlap, nejlon, vetrap + esetleg ragasztószalag. Előfordulhat, hogy olyan mélyen van valami pici gyulladás, hogy nem érzed melegebbnek a patát, de a lovat zavarja.
2017. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De az is lehet, hogy csak belelépett egy kőbe, és megnyomta, stb...

Amúgy jegelés, esetleg slaggal moshatod, utána lóbalzsammal kend át. Itathatsz vele kamilla teát is. Én nem esnék kétségbe, szurit se feltétlenül követelnék, csak, ha pár napon belül nem javul, de az orvos úgyis látja majd.

2017. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!