Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek felnőtt korban...

Szerintetek felnőtt korban jobb lovat venni?

Figyelt kérdés
Gimis vagyok, sok a tanulnivaló így a lovamra nem jutna idő még 3 évig. Ha érettségi után veszem meg a lovam, nagykorúan több időm lesz rá?

2017. aug. 27. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ. Most iskolába jársz, utána dolgoznod kell kitudjam ilyen munkabeosztásban és hány műszakban. Viszont én nem ajánlom hogy most "vedd meg" a lovadat, ugyanis nincs kereseted és az n em a te lovad lenne, nem hiszem hogy egy lóra valót plusz a havi költségekre valót te tudnád finanszírozni. Szóval igen, ha annyira foglalkoztat a hobbi hogy felnőttként a keresetedből úgy érzel rá tudsz szánni és az idődből is, akkor felnőtten vegyél lovat.
2017. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vegyél amit szeretsz, meg van lehetőség.
2017. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Érettségi után pedig valószínűleg mész majd továbbtanulni és/vagy dolgozol. Szerintem akkor még kevesebb időd lesz.


És azt ajánlom, hogy várd meg, amíg lesz saját kereseted, utána pedig ha a munkád megengedi, akkor vegyél egy lovat. Mert gondolom te sem szeretnéd, hogy el legyen hanyagolva, miközben még tanulsz.

2017. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezek alapján, csak nyugdíjas korban érné meg. Szerintem ha ez a vágyad, vegyél most! Van asszem lótenyésztő OKJ, szerintem pont neked való! :D
2017. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem, egyre kevesebb időd lesz bármire az élet előrehaladtával munkádon és Család/barátokon kívül.
2017. aug. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. aug. 28. 11:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy, mert gondolom nem 3 évre akarsz lovat venni. Tehát ha most megveszed, akkor is veled lesz felnőtt korodban is. Én azért mondanám, hogy felnőtt korban jobban megéri, mert akkor biztosan fogod tudni, hogy belefér-e. Persze, pár évig még nagyon jó lesz ha megveszed, de mi lesz utána? Gondolom nem akarsz mondjuk életed végéig otthon lakni, vagy a szüleid pénzét költeni. Tehát ha mondjuk el akarsz majd költözni, de csak 15 millióért kapsz olyan telket, ahová magaddal tudnád vinni? Vagy esetleg nincs bértartó hely a közelben? stb stb. Lovat nem 3 évre veszünk, hanem egy életre majd hogy nem.
2017. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 .,,.,,.,, ***** válasza:
Valószínüleg te házikedvencként akarod tartani és csak azt látod hogy lehet simogatni meg lovagolni rajta. Szerintem ha veszel egyet akkor mindenképpen felnőtt korban vegyél, mert akkor jobban tudod mérlegelni a helyzetet, hogy van-e rá időd, pénzed. De azt tudd hogy nem csak abból áll hogy simogatod, eteted , meg lovagolsz rajta, mert az alól valakinek majd a sz*rt is ki kell lapátolni, ami nem éppen rózsa illatú.
2017. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
14 éve akarok lovat, tudom, mivel jár, sokat segítek a közeli lovardában. Lapátolok rendesen, szóval tudom, mivel jár.
2017. aug. 31. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!