Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha sima hobbilovas vagyok,...

Ha sima hobbilovas vagyok, akkor is érdemes edzőt felkeresni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 20. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erről írhattál volna kicsit részletesebben, mert nem tudjuk mit művelsz a lovon. Lehet, hogy vak szerencse, hogy eddig még nem törted össze magad, és pattogsz rajta mint a gumilabda a ló derekán, és a lónak is kínos már, de lehet olyan érzéked van hozzá, hogy akár rögtön taníthatnád is. Vannak olyan gitárosok, akik a büdös életben nem láttak tanárt, de bármire képesek, de vannak olyanok, akik ha 20 évig járnak akkor sem képesek rendesen megtanulni. Te mit érzel? Érzed a ló mozgását? Szerintem egyszer menj el egy edzőhöz, mutasd meg mit tudsz, és kérd ki a véleményét.
2017. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Edzői felügyelet soha nem árt, mert az olimpikonokat sem azért teszik vissza néha még futószárra is, mert nem megy nekik.

Nyilván egy hobbilovasnál senki sem várja el, hogy napi 3 edzése legyen, de 1-2 hetente egy edzés nem árt azért - vagy, ha valami indokolja, akkor gyakrabban. Persze lehetőleg olyan edzővel, aki látott már lovat élőben is, és felismeri, melyik az eleje meg a hátulja.

2017. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
20 éve lovagolok, eddig oktatónál voltam, többször engedett terepre stb, de azok iskolalovak volta automaták, most viszont saját lovam van, egyéni véleményem szerint remekül elboldogulok vele.
2017. nov. 21. 09:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jól érzitek magatokat, az remek :) Viszont ha neked ez a szint elég, és nem akarsz tovább fejlődni egyik szakág fele sem, akkor is érdemes heti 1 edzésre bemenni, hátha menet közben felvettél valami rossz szokást, tartást, és ehhez kell valaki a földön, aki látja, és rád szól. Egyébként meg kellemes időtöltést nektek :)
2017. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy alkalom nem árt, lehet hogy van olyan hiba amit te észre sem vettél.


Persze vigyázz, hogy nehogy olyan hibát találjon, ami nem is létezik, hogy több órára járj hozzá, és így több pénzt kapjon.


20 év tapasztalattal szerintem heti egy-két alkalom is bőven elég :)

2017. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!