Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől dagadt be a lovam lába?

Mitől dagadt be a lovam lába?

Figyelt kérdés

A lovam egy sáros karámban van tartva, van beállója meg minden, de néha kimegy a sáros részre és így a hirtelen megerőltetés miatt majdnem minden nap be vannak szűrődve a lábai. Ez nem is baj, mert kis mozgás után lemegy a duzzanat. De sajnos két napja az egyik első lábának az ín alsó része (csüd feletti 5-10 cm) bedagadva maradt edzés után is. Kentem rá hűtőzselét de nem ment le. Ma csak léptem meg ügettem vele de nem ment le ma sem. Kérlek segítsetek mit csináljak, mit érdemes tenni.

Ja és edzés után kicsit nagyobb is lett a duzzanat, illetve elég erős/jó minőségű szénát kapnak és elég sokat, talán ez is közbejátszhat?



2017. nov. 23. 20:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem sántít!
2017. nov. 23. 20:52
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez kisebb ínsérülésnek hangzik így látatlanban. 3-4 nap boxnyugalom, max kézen séta, hogy ne kólikázzon, kicsit kevesebb széna, akár hálóban felkötve, hogy tovább tartson. Ha kell, zárd a beállóba. A sáros részeket meg kéne szüntetni, ha lehet. Lábát jegeld napi 2*15 percet, ha 3-4 nap után még gond van, lássa orvos. Anélkül, hogy látná az ember, kb ennyit lehet mondani. A gyógyszerrel várnék, mert lehet, hogy csak elfeded a nagyobb bajt...
2017. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Állatorvos, boxnyugalom, pihentetés.
2017. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Add el. Hátha valaki más jobban ért hozzá.
2017. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!