Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jogos volt ennyire lejáratni...

Jogos volt ennyire lejáratni a bértartó helyet, csak ennyi miatt?

Figyelt kérdés

Ismeretségi körömben történt az eset. Vettek egy lovat és beadták egy lovardába bértartásba, ahol meglátogatta a volt gazdája. Ő azt mondta, tud róla a gazda, de mint utólag kiderült, mégsem tudott... Na mármost ebből akkora balhé lett, hogy magam is meglepődtem. A tulaj egy pár embert helyből úgy leordított -köztük a lovardatulajt is, aki mit sem tudott az egészről-, hogy csak kb. szemen nem köpte őket, hogy megszegték a bértartási szerződést és örüljenek, hogy bíróságra nem megy. A lovat aznap el is vitte onnét helyből, az interneten lejáratókampányba kezdett, hogy senkinek eszébe ne jusson oda menni lovagolni vagy lovat bértartásba adni. A volt gazdát meg megfenyegette, hogy leközelebb ő látogatja meg egy lapáttal, ha még egyszer meghallja a nevét a lova körül.

Én ezt nem értem, állítólag csak megsimogatta a lovat, nem akart ráülni vagy ilyesmi. Én ezt kicsit túlzásnak érezem.



2017. dec. 28. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Leorditozas, kopkodes, fenyegetes, lapatdobalas tipikus magyar szokas. Ezert is nem elek ott, hanem kulturalt legkorben.
2017. dec. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha benne van a szerződésben, hogy az engedélye nélkül más nem látogathatja a lovat akkor jogos a felháborodása, viszont ahogy eljárt az elég gyerekes. A lejárató kampányával pedig még akár erősen rá is fázhat mivel az szimplán hírnévrontás, rágalmazás, stb.
2017. dec. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Szörnyen borzasztó ahogy reagált a bértartó, de.


Ha valakinek eladtam egy lovat, onnantól nekem semmi közöm hozzá, és nem, ebbe nem fér bele a titokban meglátogatás. Ellenkező esetben nem kellett volna eladni azt a lovat.


Tehát a bértartó viselkedése mellett én megemlíteném az eladót is, akinek mint mondtam, nincs már köze a lóhoz.


A lovarda teljesen jóhiszeműen járt el.

2017. dec. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Lehet talán a lapát túlzás de igaza van a ló gazdájának. Ezek a lovardák meg csak a pénzt szedik be,de dolgozni érte,adni valamit mar nem akarnak. A bértartó helynek felelősséget kell vállalni a lóért,ezért (is) szedik be a havi 60-100 ezreket,ha bárki besétálhat az utcáról és akármelyik lóhoz odamehet az nem elfogadott dolog. Ennyi erővel simán bemegyek és megmérgezem a lovat mondván tud róla a gazdája,megengedte. Az lett volna a lovarda részéről a korrekt ha felhívjak a ló gazdáját h itt van valaki tényleg tud- róla ,odaengedhetik -e a lóhoz vagy sem. Kifizetnek ezért 80-100 ezreket az emberek,érthető hogy fusztrált lett.
2017. dec. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is túlzás, nem értem miért kell letiltani az előző tulajt a lóról. Nyilván más eset a zaklatás, ha rendszeresen látogatja etetgeti a lovat, de itt nem erről beszélünk. Szegény lovardát sajnálnám, de legalább megszabadult egy hisztis bértartottól.
2017. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valahol hasonló, mert a történetben az lett leírva, hogy az új tulaj tudta nélkül ment ki az előző. Nyilván n tiltom le az állatról az eladót, de legyen olyan kedves szóljon ha valamit akar.
2017. dec. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Honnan tudjátok mi volt korábban a 2 tulaj között ? Lehet h oka van rá ha letiltja.. Egyébként meg az eladta a lovat,azaz lemondott róla,innentől semmi köze nincs hozzá. Ha eladok valamit utána mar nem érdekel,nem fogok utánafutkosni..
2017. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen embernek túl sok ideje van :)
2017. dec. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 az összes "lovas" embernek ahogy tapasztaltam túl sok ideje van. Ezek MAJDNEM mind munkakerülők ,léhűtők kevés önálló élettel. Ráérnek ..
2017. dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is az a baj hogy látogatná a lovat, hanem az hogy ezt nem beszéli meg az új tulajokkal. A bérautó helynek meg nem szabad csak igy beengedni valakit, ennyi erővel mindenkit beenkedhetnek az út széléről. Sajnos sok rosszindulatú ember van aki megmérgezheti.
2017. dec. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!