Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a 'horse trainer' magyar...

Mi a 'horse trainer' magyar megfelelője, és milyen suli kell hozzá?

Figyelt kérdés
Látom a szótárban, hogy lóedző, de még így se tiszta, mert nem találok ilyen képzést. Ez az ember pontosan mit csinál, mi a dolga? Hogyan lehet valaki tréner?
2018. jan. 3. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Tréner az,ügetőn,galoppon van. Oda ismeretség kell,egykis zsoké/hajtó múlt + a megfelelő f..zt kell bevenni ,emellett felügyelni kell a tolvaj maffiózók lovait a napi munkában,felkészíteni a futamokra.


Lovas sportban "lóedzőhöz" a belovaglót tudnám leginkább parosítani. Van ugyan belovagló tanfolyam,de leginkább Ide nevet kell szerezni,sok évig lenyelni minden szart amit kapsz,mindent elvállalni és hogy ne halj éhen csinálni mást is mellette. Belovagló szakma egy bizalmi felkérés,olyanok érvényesülnek benne inkább akiket 20-30 éve elismernek a szakmában. Persze akad sok kókler is mellettük akik belovaglónak tartják magukat ,de rajtuk a kóklerképző tanfolyam sem dob sokat.Itt fiatal illetve nyers lovakat kell kiképezni egy bizonyos szintre úgy hogy bármilyen átlagos képességű lovas alatt is megmaradjanak. A megfelelő pénisz,fenék szájjal való megtalalása itt is sokakat előrébb juttat Magyarorszagon.

2018. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

100%-ban egyet értek a fölöttem szólóval. Sajnos itt tenyleg ez a helyzet. Ha lókiképző akarsz lenni akkor semmi ertelme kulonbozo szakokat elvegezned. Fejleszd a lovastudasod maximumra es esetleg probalj meg kulfoldon valami igazan nìvós kurzust elvegezni ahol tanulsz is valamit. Illetve ez az a szakma ahol tapasztalat kell... az kell hogy barmilyen loval legyen az akarmilyen zabolatlan tudd hogyan kell eljarni szakszeruen.

Egy elet munkaja igazan jo lokikepzonek lenni. Ez nem olyasmi amit egy kurzussal máris a magadénak tudhatsz. Ez felelosseg. Egy lovat bajnokka kepezhetsz de pici hibak miatt akar tonkre is teheted a karrierjet. A lósportot illetően az tenyleg csak maffia. Semmi aron nem eri meg oda bekeveredni.

2018. jan. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pf, és én még azt hittem, ilyen mocsok dologgal nem lehet találkozni ilyen ártalmatlan területen. De én nem is a lóversenyekre akarnék lovakat képezni, hanem vannak például olyan istállók, amiknek a lovai csak túrázni viszik az embereket. És láttam egyszer egy ilyen álláshirdetést, hogy a lovaknak kellene egy trainer, mert sok a használhatatlan lovuk. Ez azért csak nem olyan komoly dolog, hogy szopizni kelljen hozzá, nem? :/
2018. jan. 4. 08:08
 4/9 anonim ***** válasza:
A nagyobb istallóknak vannak belovaglóik,az csókos belsős állás..amiket hírdetnek azok többnyire "zsákembereket"akarnak ,tehát ne a jó lovasaik törjék össze magukat,hanem helyettük valaki mas aki értéktelen számukra. Azt tudd h be egyik sem jelent,és igen ritka mikor megadjak a végén a megbeszélt pénzt. Cserébe kapsz 5-8 lovat egy napra,abból a fele földhözcsap,ha szerencséd van a másik fele könnyebb eset (vagy nem). Szóval ez nagyon kemény dolog és abszolult nem kifizetődő. Nagyobb istálló fel se vesznek az utcaról,ami van fent hírdetés abban is sok esetben csúsztatások,hazugságok vannak leírva. Pl az sem ritka h a végén trágyát lapátolsz közben belovaglónak ,oktatónak hívtak oda.
2018. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szuper... Csoda lett volna, ha valahol korrektek az emberek.

Köszi a válaszokat!

2018. jan. 4. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Én oktatónak mentem az egyik helyre, második nap lebaszott a főnök, hogy miért nem ganéztam ki, meg ne mondjam már, hogy nem etettem még meg?! Miközben előző nap még úgy volt, hogy rajtam kívül van egy lovász is, meg valaki, aki vigyáz a gyerekekre táborozás idején, míg én lovagoltatok, de kiderült, hogy az is én lennék, havi nettó 100ért. Aztán csodálkozott, hogy én is elköszöntem tőle ezen a ponton.
2018. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És akkor örülhetsz ha a szaros 100 zat megkapod. Általában ki sem oda sem adjak a pénzed ezek a mocskos tetvek.
2018. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*ki sem fizetnek
2018. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy ott konkrétan nem adták oda a pénzt, azt nem mondom, mert egy napot voltam ott, aztán eljöttem, így ez nem derült ki - de egyébként miután a három alkalmazottról kiderült, hogy én vagyok egyszemélyben (de érdekes mód a fizetésem mégis ugyanannyi...), nem lepne meg, ha arról is derültek volna ki furcsaságok. És ennél csak "izgalmasabb" dolgokat hallani másoktól is, más helyekről... :( :/
2018. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!